iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Uczeń z urazem głowy trafił do szpitala

Na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 w Krotoszynie zasłabł uczeń doznając urazu głowy. Do zdarzenia doszło dziś po godz. 12.00.

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy.

- Strażacy udzielili dziecku kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej, następnie przekazali go przybyłemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego - mówi st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. W tym samym czasie nad szkolnym boiskiem pojawił się śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratowniczego. Z uwagi jednak na przybycie karetki wylądował na lądowisku przyszpitalnym w Krotoszynie. Do szkoły dotarł także patrol policji.

- Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wielkopolskiego otrzymał wezwanie w tym samym czasie, gdy przekazywał pacjenta na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie. Niezwłocznie po tym udał się do szkoły - mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego przy Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie.

Chłopiec był przytomny. Został przewieziony pod krotoszyński szpital, gdzie stał śmigłowiec. Chłopiec został przebadany przez lekarza z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ten stwierdził, że nie wymaga on transportu śmigłowcem. Dziecko więc ambulansem zostało przewiezione do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim.

 Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.