iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Uciekał oplem. Policjanci rzucili się w pościg...

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

31-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

 

- 28 listopada policjanci krotoszyńskiej drogówki w miejscowości Kuklinów postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego oplem. Kierowca auta na widok radiowozu wyraźnie przyspieszył i zaczął się oddalać - wyjaśnia asp. sztab. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Policjanci włączyli więc sygnały świetlne i dźwiękowe dając kierującemu sygnał do zatrzymania. Kierowca pojazdu nie reagował jednak na wydawane polecenia i kontynuował jazdę.

- W pewnym momencie policjantom udało się zajechać mu drogę, lecz ten próbując uniknąć zderzenia, uderzył w krawężnik w wyniku czego uszkodził koło. Mężczyzna mimo to w dalszym ciągu próbował uciekać w kierunku Baszkowa. Policjanci podjęli kolejną próbę i doprowadzili do zatrzymania. Okazało się, że 31-letni kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie posiadał uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym. Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego w najbliższym czasie za swoje czyny będzie tłumaczył się przed sądem - informuje asp. sztab. P. Szczepaniak.

 

Policjanci przypominają, że zgodnie z  art. 178 b kodeksu karnego „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Źródło: KPP Krotoszyn
Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.