iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

U "Wesołych fryzurek"

2022-02-25 08:02:00
Zdjęcie: Sylwia Witkowska

Wychowawcy Aleksandra Spruta i Sylwia Witkowska z Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie zorganizowały kolejne pokazowe zajęcia z serii „Prezentujemy zawody najmłodszym”. Tym razem dla najmłodszych uczniów z zaprzyjaźnionej klasy 1b, Szkoły Podstawowej w Kobylinie, a swoje umiejętności zaprezentowały uczestniczki odbywające naukę w zawodzie fryzjer.


- Do udziału w zajęciach została zaangażowana młodzież klas trzecich. Z uwagi na zbliżające się egzaminy czeladnicze zajęcia te były doskonałą okazją do sprawdzenia się w bezpośrednim kontakcie z małymi klientami - informuje Sylwia Witkowska.

Na potrzebę zajęć został przygotowany salonik fryzjerski pod nazwą „Wesołe Fryzurki”. Swoje profesjonalne stanowiska fryzjerskie przygotowały uczestniczki Sandra Maleszka i Agata Mroczek, uczennice Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie.

- Dzieci bardzo chętnie skorzystały z usług naszych fryzjerek, zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Wśród dziewczynek największą popularnością cieszyły się kolorowe warkoczyki , a chłopcy zostali przy stylizacjach fryzur kolorowym sprayem. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna zajęć, gdzie dzieci samodzielnie pod instrukcją naszych uczestniczek mogły wykonywać fryzury na specjalnych główkach treningowych - opisuje S. Witkowska.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się również wiele ciekawych rzeczy o różnych zabiegach pielęgnacyjnych, poznały narzędzia, którymi posługuje się fryzjer. Mogły zadawać pytania i poznać bliżej pracę w tym zawodzie.

- Celem tego przedsięwzięcia było poznanie tego zawodu przez dzieci oraz możliwość przekazania wiedzy praktycznej nabytej w ciągu trzech lat nauki. Na zakończenie dzieci bardzo pięknie podziękowały za zajęcia oraz wyraziły chęć udziału w kolejnych. Spotkanie z maluchami zakończyło się w bardzo wesołej atmosferze, tak jak wskazywała nazwa salonu „Wesołe fryzurki”, gdzie jeden z uczniów przez przypadek nazwał salonik „Wesołe fryzjerki” i tak faktycznie było. Radosny nastrój udzielił się wszystkim uczestnikom zajęć.

W planach już kolejne zajęcia, na które wszyscy z niecierpliwością czekają.

 
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B