iKrotoszyn.pl reklamy
Z prokuratury

Tymczasowy areszt za próbę gwałtu

2018-04-03 08:04:00
Zdjęcie: Archiwum
42-letni mężczyzna próbował zgwałcić o trzy lata młodszą kobietę. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Póki co, mężczyzna nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i zasłania się niepamięcią spowodowaną działaniem alkoholu.

Prokurator Rejonowy w Krotoszynie prowadzi postępowanie przeciwko 42-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie gwałtu na terenie jednej z podkrotoszyńskiej miejscowości.
- W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy, prokurator zarzucił mężczyźnie, że 18 marca mężczyzna usiłował dopuścić się przy użyciu przemocy gwałtu na szkodę pokrzywdzonej, zamiaru swego jednakże nie realizując z uwagi na stawiany przez nią skutecznie opór - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego 42-latek nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, w których zasłonił się niepamięcią spowodowaną działaniem alkoholu.
Czyny zarzucone podejrzanemu zagrożone są karą od dwóch do lat 12 pozbawienia wolności.


Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę oraz celem zapewnienia prawidłowego toku postępowania Prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Krotoszynie z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania.
Sąd podzielił argumentację wskazaną we wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy.

 

Jak się dowiedzieliśmy do próby gwałtu miało dojść w jednej z podkrotoszyńskich wsi. 39-letnia kobieta miała wpuścić znajomego do swojego domu. Tam rozmawiali, a mężczyzna pił alkohol. W pewnym momencie rzucił się na koleżankę, doszło do szarpaniny. Kobiecie udało się uwolnić i wezwać policję.

 Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.