iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Trzy rozbite pojazdy, trzy osoby poszkodowane...

Zdjęcie: asp. sztab. Dariusz Rybka, mł. ogn. Szymon Kujawa

Pięciu uczestników zdarzenia (w tym dwuletnie dziecko), trzy osoby poszkodowane oraz trzy rozbite pojazdy, to bilans sobotniego wypadku na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Wałków (gmina Koźmin Wielkopolski).

Do zdarzenia doszło 11 marca. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta 27-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego kierując pojazdem marki Renault, jadąc od strony Koźmina Wlkp. w kierunku Jarocina, wykonała manewr wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku pojazdu marki Opel, którym kierowała 53-letnia mieszkanka powiatu jarocińskiego. Po wykonaniu tego manewru straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem wpadła w poślizg i doprowadziła do zderzenia z jadącym z przeciwka pojazdem marki VW T6, którym kierował 46-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego - podaje st. asp. Paulina Potarzycka, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży pożarnej i zabezpieczeniu terenu działań strażacy dokonali oceny stanu uczestników zdarzenia. W tylnej części najbardziej zdeformowanego pojazdu pozostawał poszkodowany mężczyzna, do którego dostęp był utrudniony, stąd decyzja o usunięciu pojedynczych elementów konstrukcyjnych samochodu osobowego przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Pozostała część uczestników zdarzenia w tym matka z dwuletnim dzieckiem opuścili samodzielnie uszkodzone środki transportu i zostali przekazani służbom medycznym - relacjonuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie. - momencie uzyskania dostępu do mężczyzny i możliwości jego bezpiecznej ewakuacji decyzją kierownika zespołu osobę poszkodowaną przetransportowano na noszach do karetki pogotowia. Po szczegółowej diagnostyce łącznie trzech uczestników zdarzenia trafiło do placówek medycznych celem dalszej hospitalizacji. Na szczęście najmłodszy uczestnik zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń i został przekazany pod opiekę rodziny, by czuł się bezpiecznie - dodaje mł. kpt. Mateusz Dymarski.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.