iKrotoszyn.pl reklamy
Triathlon

Trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Aquathlonie

2022-07-06 12:07:00

Monika Jadczak zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Aquathlonie i zdobyła miejsce na mistrzostwa Europy Age-Group w Aquathlonie, które odbędą się w Hiszpanii.

Susz Triathlon rozpoczął się w piątek (1 lipca) od zmagań aquathlonistów. Aquathlon to odmiana triathlonu z wyłączeniem jazdy na rowerze (pływanie + bieg).

Sobota to także zmagania triathlonowe na dystansie sprint i super sprint w różnych kategoriach wiekowych. Tego dnia odbyły się najważniejsze starty, jeśli chodzi o rangę zmagań — mistrzostwa Polski oraz Puchar Polski na dystansie 1/2 Iron Mana.

Do rywalizacji w piątkowe popołudnie w Aquathlonie stanęła krotoszynianka Monika Jadczak. Pierwsza konkurencja - pływanie na dystansie 800 metrów - zajęła Monice 11 minut i 6 sekund, następnie bieg na 5000 metrów, który to zawodniczka z Krotoszyna pokonała w czasie 23 minuty i 18 sekund. Osiągnięty czas pozwolił jej zająć trzecie miejsce na Mistrzostwach Polski w Aquathlonie. Jeszcze większą niespodzianką było przyznanie Monice slota (miejsce/uczestnictwo) na nadchodzące we wrześniu mistrzostwa Europy Age-Group w Aquathlonie, które odbędą się 17.09.2022 w hiszpańskim Bilbao.

Monika zbiera środki na mistrzostwa w Hiszpanii. Szczegółowe informacje na temat zbiórki znajdziecie w artykule:

Pomóżmy Monice w wyjeździe na Mistrzostwa Europy!