iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Trzeci stopień zagrożenia pożarowego w lasach!

2020-04-29 09:04:00
Zdjęcie: OSP Zduny
W lasach naszego regionu obowiązuje trzeci, najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Ryzyko wybuchu pożaru jest bardzo duże, wystarczy najmniejsza iskra, rzucony niedopałek papierosa by wzniecić pożar.

- Pomimo nieustających apeli strażaków, leśników o zachowanie szczególnych środków ostrożności, w dalszym ciągu dochodzi do pożarów lasów, w większości spowodowane są one umyślnymi podpaleniami oraz nieostrożnością ludzi, którzy przebywają w pobliżu terenów leśnych, łąk oraz nieużytków rolnych - informuje kpt. Tomasz Patrysa, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

 

We wtorek 28 kwietnia o godzinie 21.39 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Krotoszynie został zgłoszony pożar lasu w Chachalni (gmina Zduny). Dyżurny Operacyjny Powiatu do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z jednostki OSP Zduny. W wyniku pożaru spaleniu uległo 25 arów poszycia leśnego oraz 25 arów suchej trawy na nieużytkach. Działania straży pożarnej trwały 2 godziny i 20 minut.

 

Wcześniej, bo w nocy 28 kwietnia o godzinie 1.54 dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz dwa zastępy z jednostki OSP Zduny zostały zadysponowane do pożaru lasu w miejscowości Biadaszka (powiat milicki), gdzie wspólnie z jednostkami ochrony przeciwpożarowej powiatu milickiego do godzin porannych zmagali się z pożarem 2 hektarów ściółki leśnej.

 

Od początku roku w całej Polsce lasy płonęły prawie 3,7 tys. razy. Niestety w aż 42 proc. pożarów było to podpalenie. - Dlatego po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę w czasie korzystania z terenów leśnych. „Stop pożarom traw” – ziemia jest tylko jedna.

Źródło: kpt. Tomasz Patryas


Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B