iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

SEKOL TARTAK
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z powiatu

Trwają remonty "krajówek" w Krotoszynie, ale nie wszystko od razu...

2021-04-14 12:04:00

Aktualnie trwa przebudowa dwóch odcinków dróg krajowych w Krotoszynie. Jest to ul. Ostrowska (na odcinku od ul. Pszennej do ul. Stawnej) oraz ul. Zdunowska i Kołłątaja (na odcinku od ul. Staszica do budynku Urzędu Miejskiego w Krotoszynie).

Powyższe roboty mają potrwać do połowy roku, a inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu.

 

Przypominamy, że jedną ze zmian będzie budowa, w obrębie skrzyżowania ulic Ostrowskiej – Stawnej - al. Powstańców Wielkopolskich, sygnalizacji świetlnej. Zostanie też wymieniona nawierzchnia asfaltowa wzdłuż nowych krawężników w pasie drogowym drogi gminnej Al. Powstańców Wielkopolskich.

- Nawierzchnia kilkunastoletniego ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Ostrowskiej, ze względu na parametry techniczne ciągu, zostanie wymieniona z kostki fazowej na bezfazową, która gwarantuje wysoki komfort aktywnego poruszania się na rowerze, hulajnogach, wrotkach itp. - informuje krotoszyński magistrat.

 

Planowana przebudowa odcinka ul. Kobylińskiej (koło targowiska miejskiego) poprzez ul. Mickiewicza, ul. Raszkowską, ul. Witosa (do skrzyżowania z ul. Stawną) na razie nie będzie realizowana. - Fragment ten jest częścią oddzielnego opracowania realizowanego przez GDDKiA O/Poznań, który aktualnie jest na etapie uzgodnień branżowych. Zakończenie dokumentacji planowane jest jeszcze w tym roku. W związku z powyższym na przedmiotowym odcinku, mimo że stan nawierzchni, jak i chodników jest bardzo zły, GDDKiA nie planuje remontów, z uwagi na rozpoczęcie robót drogowych zaraz po uzyskaniu niezbędnych uzgodnień i zezwoleń - wyjaśniają przedstawiciele  Urzędu Miejskiego w Krotoszynie.

 

Warto też dodać, że niebawem rozpocznie się także przebudowa skrzyżowań drogi krajowej nr 36 z ulicami: Grudzielskiego oraz Magazynową i Osadniczą w Krotoszynie.

(raf)

 

Przeczytaj także:

 

Niebawem ruszy remont pomiędzy Osadniczą, a Grudzielskiego. Koniec robót w wakacje

 

 
Źródło: krotoszyn.plConditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn
IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Bar u Żaby
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaiKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową