iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Trwa szacowanie strat po pożarze busa na stadionie

2022-08-05 11:08:00
Zdjęcie: S. Kalak

Wczoraj, o godzinie 12:08 na stadionie miejskim Krotoszynie, doszło do pożaru samochodu dostawczego. W wyniku pożaru uszkodzeniu uległa również elewacja zewnętrzna budynku administracyjno-socjalnego, w którym znajdowały się między innymi szatnie piłkarskie. Wczoraj na naszych łamach informowaliśmy o tym zdarzeniu.


- Pojazd zaparkowany był w pobliżu budynku należącego do kompleksu sportowego, dlatego ogień uszkodził również elewację zewnętrzną obiektu - informuje st. asp. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Strażacy podali łącznie dwa prądy gaśnicze piany w natarciu na palący się środek transportu wraz z wyposażeniem oraz prąd gaśniczy wody skierowany na elewację zewnętrzną obiektu.

- Podjęte działania doprowadziły do szybkiego stłumienia ognia i ograniczenia strat w mieniu stanowiącym część kompleksu sportowego. W dalszej części działań obiekt został oddymiony i przewietrzony a rozgrzana bryła pojazdu schłodzona wodą. Budynek oraz spalony pojazd sprawdzono urządzeniami pomiarowymi, potwierdzając całkowitą likwidację zagrożenia - dodaje st. asp. M. Dymarski.

W działaniach uczestniczyły dwa zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krotoszynie oraz funkcjonariusze policji realizujący czynności dochodzeniowe. Interwencja jednostek ochrony przeciwpożarowej trwała łącznie 1 godzinę i 40 minut.

 

Obecnie Centrum Sportu i Rekreacji "Wodnik" w Krotoszynie szacuje straty. - Uszkodzona została elewacja zewnętrzna budynku oraz 1-2 okna. Pomieszczenia wewnątrz zostały odymione - mówi Tomasz Niciejewski, prezes CSiR. Straty zostały zgłoszone do ubezpieczalni.

Przypomnijmy, kilka miesięcy temu zakończył się remont tego budynku. Prace zostały dofinansowane z wojewódzkiego  programu "Szatnie na medal'.

Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

LAGUNASHOP
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.