iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Krotoszyn

Trwa protest w szpitalu - czy są utrudnienia?

2019-09-27 13:09:00

- W trybie normalnym, bez zakłóceń pracują obecnie Laboratorium Centralne i pracownie diagnostyczne w Szpitalu Powiatowym przy ul. Mickiewicza. Pacjenci mający rehabilitację w Zakładzie Usprawniania Leczniczego w Krotoszynie przyjmowani są na bieżąco i wszyscy są zaopatrywani. Bez zakłóceń przebiega również praca na Oddziale Rehabilitacyjnym z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej w Koźminie Wlkp. - informuje SPZOZ.

O proteście informowaliśmy jako pierwsi w artykule:
 
 
- Pismo z 20 września wystosowane do dyrekcji szpitala przez Terenową Organizację Związkową nr 89 Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Diagnostyki Medycznej i Fizjoterapii przy SPZOZ w Krotoszynie wpłynęło do sekretariatu szpitala w godzinach popołudniowych. Odpowiedź została zredagowana 24 września. Nie można więc twierdzić, że przyczyną przystąpienia do akcji protestacyjnej był brak odpowiedzi dyrekcji SPZOZ w Krotoszynie na pismo związkowców - informuje Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy Szpitala Powiatowego w Krotoszynie. Dodaje także, że członkowie związku diagnostów i fizjoterapeutów poinformowali dyrekcję Szpitala Powiatowego w Krotoszynie, że 26 września przyłączają się do związkowej ogólnopolskiej akcji protestacyjnej.
 
Protest w jednostkach SPZOZ w Krotoszynie zamanifestowany został poprzez noszenie czarnych koszulek i rozklejenie plakatów akcji na korytarzach.
 
- Związek diagnostów i rehabilitantów złożył w dyrekcji pismo, w którym domaga się podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 1.500 zł brutto dla techników RTG, fizjoterapeutów, techników analizy medycznej i diagnostów analityki medycznej. Związkowcy przyznają także, że przyczyną przystąpienia do akcji protestacyjnej są długofalowe pomijanie ich zawodów przy podwyżkach ustanawianych przez rząd - wyjaśnia rzecznik.
- Dyrekcja szpitala od lutego 2019 r. popiera postulat o wyższym wynagrodzeniu dla tych pracowników. Nie jest jednak w stanie zrealizować go samodzielnie. Jeżeli szpital otrzyma od Narodowego Funduszu Zdrowia lub Ministerstwa Zdrowia pieniądze z wyraźnym przeznaczeniem na podwyżkę dla diagnostów i fizjoterapeutów, włączy je do wynagrodzenia tych dwóch grup zawodowych. Na chwilę obecną jednak takich rozwiązań nie ma - dodaje S. Pałasz.
 
Przypomnijmy, w marcu i kwietniu 2019 r. ze związkiem zawodowym diagnostów i fizjoterapeutów prowadzone były negocjacje płacowe zakończone podpisaniem porozumienia z dyrekcją na mocy którego od 1 kwietnia naliczany został dodatek do wynagrodzenia dla tych pracowników. Przyznanie tych dodatków było samodzielnym działaniem szpitala, podjętym w czasie oczekiwania na rozwiązania systemowe, które miały być wdrożone przez Ministerstwo Zdrowia, poprawiające sytuację finansową diagnostów i fizjoterapeutów.
 
- Dyrekcja SPZOZ w Krotoszynie wyraża gotowość wsparcia protestujących w ich postulatach i podjęcia z nimi rozmów. Informujemy także, że SPZOZ w Krotoszynie nie jest w żadnym konflikcie, ani w sporze zbiorowym z żadnym ze związków zawodowych, do których należą nasi pracownicy - stwierdza S. Pałasz.
 

 

 
Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Pralnia Laguna Krotoszyn

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl