iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Trwa budowa tężni na krotoszyńskim Błoniu

Na krotoszyńskim Błoniu trwają roboty związane z budową tężni solankowej.

Tężnia solankowa została zaprojektowana na rzucie koła wraz z elementami małej architektury ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz pergola w postaci ażurowego zadaszenia z belek drewnianych. Wokół tężni przewidziano także wykonanie nowych nasadzeń krzewów i pnączy oraz zagospodarowanie terenu przyległego do obiektu.

Planowany koszt realizacji zadania to około 1,1 mln zł. Budowa tężni sfinansowana jest z preferencyjnej pożyczki udzielonej przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz z dotacji pochodzącej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

- Roboty związane z budową tężni, jeśli nie wystąpią jakieś nieprzewidziane okoliczności - powinny zakończyć się w tym roku - mówi Sławomir Horyza, naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie.

Tężnie wykorzystywane są w leczeniu i profilaktyce chorób górnych dróg oddechowych, ale również m.in. w przypadku alergii, nadciśnienia tętniczego i nerwicy. Podobne inwestycje powstały na przykład w pobliskim Ostrowie Wielkopolskim czy w Sośniach w powiecie ostrowskim.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.