iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Tragedia w Zdunach. Zginął pieszy potrącony przez samochód ciężarowy

Zdjęcie: KPP Krotoszyn

Czarna seria na drogach w powiecie krotoszyńskim trwa. To kolejne zdarzenie z udziałem pieszego o którym informujemy na naszych łamach w ciągu kilku ostatnich dni. Niestety, tym razem mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Dziś, o godzinie 17:09 na ul. Krotoszyńskiej w Zdunach (wyjazd z Rynku w kierunku Krotoszyna), doszło tragicznego wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 47-letni mężczyzna.

- Na miejscu wstępnie ustalono, że 58-letni mieszkaniec Krotoszyna, kierując zestawem pojazdów ciągnik siodłowy man z naczepą, jadąc od strony Wrocławia zatrzymał się i przepuszczał na zwężeniu pojazdy, które miały pierwszeństwo, a następnie ruszył. Wówczas 47-letni mieszkaniec Zdun wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym i został najechany przez pojazd ciężarowy. Mężczyzna w skutek zdarzenie niestety poniósł śmierć na miejscu. Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności procesowe z udziałem technika kryminalistyki oraz pod nadzorem Prokuratora. Obecnie trwa analiza zebranego materiału dowodowego, a funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego wypadku - wyjaśnia asp. sztab. Piotr Szczepaniak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

- Powyższy komunikat pokazuje jak kruche i delikatne jest ludzkie życie w momencie zdarzeń drogowych. Zdarza się, że kierowca, szczególnie pojazdu ciężarowego może nie dostrzec pieszego, który znajduje się w tak zwanym „martwym polu”. Dochodzi też do sytuacji, w której pieszy w sposób nieprawidłowy oceni sytuację na drodze i wtargnie pod nadjeżdżający pojazd - policja apeluje o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas jazdy wszelkimi pojazdami.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.