iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Together - powiatowe zmagania z językiem angielskim

Together - pod takim tytułem przeprowadzony został konkurs języka angielskiego przez nauczycieli anglistów Szkoły Podstawowej w Zdunach. 

Pierwsza edycja Powiatowego Drużynowego Konkursu Języka Angielskiego odbyła się w murach zdunowskiej kaflarni.

Do konkursowych zmagań zgłosiło się dziewięć dwuosobowych drużyn z powiatu krotoszyńskiego ze szkół podstawowych w: Zdunach, Zalesiu, Kobylinie, Baszkowie, Kuklinowie, Gorzupi, Benic oraz dwie z Krotoszyna – SP nr 5 i SP nr 3. Uczestnicy mieli do wykonania pięć zadań, a na każde z nich było przeznaczone 10 minut.

Zwycięzcą w Powiatowym Drużynowym Konkursie Języka Angielskiego zostały uczennice SP w Zdunach – Martyna Bręk i Weronika Sułkowska, II miejsce przypadło drużynie ze SP nr 5 w Krotoszynie – Nicolasowi Kopydłowiczowi i Bartoszowi Kraszewskiemu. Trzecie miejsce zdobyli uczniowie ze SP w Kobylinie – Paula Pospiech i Maja Robakowska.

Wyróżnienia za lekkość pióra, czyli kreatywne pisanie i wykorzystanie bogactwa językowego otrzymały: Weronika Sułkowska ze SP w Zdunach i Julia Robak, uczennica SP nr 3 w Krotoszynie.

Nowością tego konkursu było także przemieszczanie się zawodników od stacji do stacji, co podobało się biorącym w nim udział. Uczestnicy wykazywali się intelektem, dowcipem, umiejętnością szybkiego i twórczego myślenia oraz działania, operatywnością, umiejętnością pracy zespołowej, ponadto umiejętnością podejmowania decyzji.

Inicjatorce tej formuły konkursowej, Justynie Szałacie, zależało na zainteresowaniu młodzieży językiem angielskim, zmotywowaniu młodego pokolenia do nauki, tak by każdy mógł być za pan brat z językiem angielskim oraz spopularyzowaniu wiedzy na temat krajów angielskojęzycznych, a także zapewnieniu dozy zabawy i rozrywki. Przeprowadzić konkurs pomagały: Maria Matuszczak i Dominika Kot. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę.

- Fotorelacja -


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.