Ponad 90 wydarzeń o charakterze plenerowym, edukacyjnym, aktywnym, wędkarskim i kulinarnym - to w skrócie 18. edycja Dni Karpia w Dolinie Baryczy. Każdej jesieni tradycyjnie przez 11 tygodni, od września do listopada odbędą się wydarzenia, które powstały we współpracy z ponad 30 organizatorami.
W poniedziałek, w Ptasiej Osadzie w Joachimówce odbyła się konferencja prasowa związana tegoroczną edycją Dni Karpia. Oprócz ciekawych informacji związanych z wydarzeniami, które już niebawem czekają na naszych Czytelników w Dolinie Baryczy, dziennikarze mieli okazję posmakować lokalnych produktów, wziąć udział w dwóch z wydarzeń organizowanych w ramach Dni Karpia. Jednym z nim był przejazd rowerem wokół stawu z ornitologiem Zuzanna Pestka oraz mini warsztaty zdobienia bombek techniką Wzornika Dolnośląskiego z KOM.
W edycji 2023 będzie można zatem:
-
wybrać interesujące wydarzenia
-
poznać nowe miejsca spacerów z audioprzewodnikiem
-
wziąć udział w Konkursie na Kolorowym Szlaku Karpia i zdobyć vouchery na usługi z Doliny Baryczy
-
wziąć udział w NAGRODObraniu i wybrać regionalne produkty
-
wziąć udział w konkursach medialnych i wygrać bilety na wydarzenia
-
poznać tradycyjne Gospodarstwa Rybackie
Dlaczego Dni Karpia w Dolinie Baryczy odbywają się jesienią?
-
Karp jest niekwestionowanym symbolem Doliny Baryczy. Tradycje jego hodowli sięgają ponad 800 lat.
-
Karpia hoduje się trzy lata, karmiony jest wyłącznie naturalnymi paszami, a co najważniejsze jego produkcja prowadzona jest w zrównoważony sposób i przyczynia się do utrwalania unikatowej symbiozy natury i człowieka.
-
Jesienią rozpoczynają się przygotowania do odłowów, to okres spektakularnych przelotów ptaków, wybarwionych lasów i jesiennej aury sprzyjającej aktywności w przyrodzie.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest Dolnośląski Wzornik, wzbogacony o tradycyjne Wielkopolskie Wzornictwo Ludowe. Został stworzony dzięki różnorodności i wielokulturowości powstałej na skutek powojennych przesiedleń. Unikatowa mozaika pełna historii i wielu tożsamości.
Newsy i nowości
-
rekordowa liczba nowych Kolacji Rybnych - Ryba do Syta organizowanych przez lokalne restauracje i często jednocześnie laureatów konkursu kulinarnego Mistrz Karpia. Posmakuj najlepszych dań rybnych w: Karczmie „Górecznik”, Gospodzie „8 Ryb”, Restauracji Kardamon, Zajeżdzie „U Bartka”, Ptasiej Osadzie Joachimówka, Restauracji LIDO, Restauracji Trzcieliny, Zajeździe Głowaczówka, Restauracji „Nadbaryczna”;
-
sprawdzona formuła kulinarna TYLKO na Dniach Karpia „Talerze RYBNYCH Rozmaitości” w tym roku w Karczmie Rybnej „Ruda Żmigrodzka”;
-
bilety na WSZYSTKIE wydarzenia do kupienia bez wychodzenia z domu. Wejdź na na www.sklep.barycz.pl i kup bilet online;
-
nowe wydarzenia w ramach Dni Karpia m. in.: Warsztaty zdobienia bombek Wzornikiem Dolnośląskim, Przyrodniczy wieczór z rykowiskiem, Survival z karpiem, Detektyw/ka Bombka na tropie, Przygodzickie Biennale Sztuki, Zwiedzanie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Goszczu z przewodnikiem;
-
rekordowa ilość wydarzeń edukacyjnych;
-
nowe miejsca spacerów z audioprzewodnikiem (Krośnice, Sośnie, Cieszków) Joanny Lamparskiej, po najważniejszych historycznych atrakcjach regionu w aplikacji Dolina Baryczy. Aplikacja to przewodnik i karta lojalnościowa w jednym. Zbieramy punkty na kartę przy atrakcjach turystycznych a wymieniamy w miejscach komercyjnych na obszarze Doliny Baryczy, które proponują kupony promocyjne. Dodatkowo tylko podczas tegorocznych Dni Karpia w miejscach związanych z tradycyjną gospodarką rybacką można będzie zdobyć, aż 15 dodatkowych punktów (standardowo jest to 5 pkt.).
Warto dodać, że Dni Karpia, to ponad 60 tys. odwiedzających turystów i mieszkańców, ponad 100 wystawców producentów i gastronomii lokalnych oferujących smaczne przekąski i zdrowe produkty na licznych imprezach, ponad 30 organizatorów realizujących poszczególne imprezy.