MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Siatkówka

To była demolka! SP7 Krotoszyn z awansem do finału Wielkopolski

2021-06-10 14:06:00

Jak burza przeszli przez turniej półfinałowy podopieczni Piotra Robakowskiego. Siatkarze z SP 7 w Krotoszynie awansowali do turnieju finałowego Wielkopolski pokazując wielką klasę na parkiecie!

Dziś, w Szkole Podstawowej nr 7 im. Henryka Jordana w Krotoszynie odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców. Do rywalizacji przystąpiły trzy ekipy: Szkoła Podstawowa nr 6 z Piły, popularne "tygryski" z Leszna oraz gospodarze.

Pierwszy mecz krotoszynian, to spokojna wygrana 25:17, 25:14 z zawodnikami z Leszna. Ci z kolei w swoim drugim spotkaniu odnieśli trochę niespodziewane zwycięstwo nad ekipą z Piły. To sprawiło, że aby pewnie awansować do turnieju finałowego siatkarze z Krotoszyna musieli wygrać minimum jednego seta w ostatnim dzisiejszym meczu. Nie od dziś jednak wiadomo, że zespół z Piły, to ścisła wielkopolska czołówka. Tym razem jednak to jednak krotoszynianie dali popis swoich umiejętności rozgramiając swoich rywali. Ten mecz od samego początku układał się po myśli siatkarzy z Siódemki, którzy dzięki znakomitej zagrywce, w pierwszym secie prowadzili 12:0. Potem to już była formalność... Krotoszynianie pewnie zwyciężyli nie dając swoim rywalom żadnych szans.

Teraz przed podopiecznymi Piotra Robakowskiego turniej finałowy.