Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Krotoszyn

Targi w "mięśniaku"

2019-03-12 12:03:00

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie odbywają się Targi Edukacyjne.

To już cykliczne wydarzenie, które w tej szkole odbywa się co roku. Do placówki przybyły uczelnie wyższe oraz instytucje, z ofertami których mogą zapoznać się uczniowie, m.in.:

- Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,

- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Gnieźnie,

- Collegium Da Vinci w Poznaniu

- Społeczna Akademia Nauk w Ostrowie Wielkopolskim,

- Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu

- Wyższa Szkoła Humanistyczna w Lesznie,

- Policealna Szkoła Pracowników Służb Społecznych w Krotoszynie

- Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu

Tegoroczni maturzyści oraz uczniowie klas trzecich mieli okazję w bezpośrednich rozmowach z pracownikami, studentami uczelni i przedstawicielami szkół policealnych poznać ofertę edukacyjną, jak również zasięgnąć informacji, których nie znajdą na stronach internetowych. Po kilkuletniej przerwie gościliśmy w murach naszej szkoły liczną reprezentację Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Gnieźnie. Uczelnia zapoznała młodzież z ofertą edukacyjną, przedstawiając swoje kierunki, szczególnie kierunki medyczne i inżynierskie. W czasie zajęć zademonstrowano ciekawe eksperymenty chemiczne oraz zabiegi medyczne, rehabilitacyjne, fizjoterapeutyczne, wykorzystując do tego celu przywieziony sprzęt. W najbliższym czasie gnieźnieńska uczelnia planuje otworzyć w Krotoszynie filię wyższych studiów medycznych w zakresie fizjoterapii i pielęgniarstwa. Wzbogaci ona ofertę kierunków medycznych proponowanych w Krotoszynie przez Policealną Szkołę Pracowników Służb Społecznych.

Nowością w czasie tegorocznych targów był udział przedstawicieli Collegium Da Vinci w Poznaniu, które w swojej ofercie edukacyjnej ma m.in. doradztwo i coaching, grafikę, informatyczne techniki zarządzania, mediaworking, informatykę. Niezwykle atrakcyjne były dla naszych uczniów zajęcia warsztatowe prowadzone przez przedstawicielkę uczelni panią Martę Nowicką. W czasie targów młodzież miała okazję zapoznać się również z ofertą Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. Uczelnia ściśle współpracuje z partnerami francuskimi. Na uwagę zasługuje fakt, iż po zakończeniu drugiego semestru minimum 60 najlepszych studentów może ubiegać się o kontynuowanie studiów na wybranym kierunku w systemie dualnym. System ten łączy zajęcia teoretyczne z zajęciami praktycznymi realizowanymi w ramach płatnych staży odbywających się w firmach partnerskich (3 dni studiów, 2 dni pracy, za które studenci otrzymują wynagrodzenie). Po zakończeniu studiów dualnych studenci uzyskują 2 lata doświadczenia, które mogą wpisać do swojego CV.

 

Uczniowie z młodszych klas w ramach targów wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną oraz Młodzieżowe Centrum Kariery. Punkty informacyjne na korytarzu szkolnym zorganizowały Książnica Pedagogiczna – filia Krotoszyn, Młodzieżowe Centrum Kariery oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Kaliszu

Jak co roku podczas Szkolnych Targów Edukacyjnych wręczone zostały dyplomy i nagrody zwycięzcom Szkolnego Konkursu Wiedzy o Edukacji i Rynku Pracy. Tym razem laureatami byli: Magdalena Pabich - 4e, Olga Biegańska – 3d i Piotr Grobelny – 4d. Gratulacje wyróżnionym uczniom składał Dyrektor Szkoły pan Roman Olejnik, a nagrody ufundował Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie.

W najbliższym czasie odbędą się zajęcia dla maturzystów z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Krotoszynie, podczas których młodzież zapoznana zostanie z ofertami skierowanymi do absolwentów, takimi jak: staże absolwenckie, szkolenia, pomoc w założeniu własnej działalności gospodarczej oraz pozyskaniu dotacji na jej prowadzenie.

Organizatorami XI Szkolnych Targów Edukacyjnych byli: wicedyrektor Ewa Kowalska oraz nauczyciele ZSP nr 2 – Teresa Szelągowska, Anna Smal, Magdalena Karwik, Kamilla Szperzyńska, Katarzyna Nowacka i  Marcin Podziomek.

 
 

 
Fotorelacja
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl