- Cieszę się, że powołany przeze mnie do życia Gminny Ośrodek Kultury w Kobylinie nabierze nowych kształtów. 8 milionów złotych jest dla każdej gminy znaczącym zastrzykiem finansowym. Te pieniądze rozbujają nam możliwości rozwojowe naszego miasteczka, w którym powstanie piękny obiekt. Wkrótce ogłoszony zostanie przetarg. Mam nadzieję, że za dwa lata z dumą otworzymy nowy GOK - komentuje Tomasz Lesiński, burmistrz Kobylina.
Budynek zostanie przebudowany, nadbudowany i rozbudowany, zyska nową elewację i nowe wyposażenie wnętrz. W odświeżonej odsłonie prezentować będzie się również teren wokół GOK-u - nowe oświetlenie zewnętrzne, elementy małej architektury, zieleń. W wolnostojącym budynku przewidziano ogólnodostępne przestrzenie komunikacji, pomieszczenia warsztatowe, pomieszczenia biurowe, pomieszczenia socjalne z aneksem kuchennym, kotłownia, ogólnodostępne pomieszczenia sanitarne, szatnia z wieszakami mobilnymi, garderoba, pomieszczenia zaplecza technicznego i wreszcie wielofunkcyjna sala widowiskowa ze sceną i nagłośnieniem scenicznym. Dach dwuspadowy pokryty będzie dachówką ceramiczną karpiówką w kolorze czerwonym, natomiast dach płaski membraną w kolorze szarym. Na dachu przewiduje się instalację fotowoltaiczną. Zaplanowano ściany elewacji wykończone w części tynkami cienkowarstwowymi w kolorze biało-szarym z cokołami z płytek klinkierowych, a w części licowane z cegieł klinkierowych w kolorze ceglastoczerwonym. Ślusarka okienna i drzwiowa w przeważającej części aluminiowa drewnopodobna jasna, natomiast w części w kolorach grafitowo-szarych. Obiekt przystosowany będzie do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Przebudowy wymagają również instalacje znajdujące się w budynku, a mianowicie elektryczna, gazowa, wodno-kanalizacyjna i teletechniczna, powstanie nowa wentylacja mechaniczna i klimatyzacja. W budynku zamontowane zostanie oświetlenie ogólne oraz awaryjno-ewakuacyjne w technologii źródeł LED. Stary obiekt zyska nowe możliwości, będzie bardziej funkcjonalny. Powstanie nowe i bardziej przyjazne miejsce dla społeczności lokalnej. Dzięki realizacji zadania nastąpi wzrost dostępności infrastruktury rekreacyjnej, sportowej, turystycznej i kulturalnej na obszarze gminy.
Docelowo planowane jest uruchomienie dziennego Domu Seniora. Głównym celem domu jest zapewnienie wsparcia seniorom nieaktywnym zawodowo w wieku powyżej 60 roku życia poprzez umożliwienie korzystania z różnych form aktywizacji społecznej i zawodowej tj. aktywności ruchowej i kinezyterapii, edukacji kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.
Na inwestycję 8 mln zł gmina otrzymała z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość inwestycji została oszacowana na kwotę 11 045 000 zł.
Poprzednia
Następna