iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Tak ma wyglądać nowe schronisko dla zwierząt w Krotoszynie

Zdjęcie: Schronisko dla Zwierząt Krotoszyn/mgr. inż. arch. Marta Robaczyk

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Oddział Krotoszyn informuje o zakończeniu prac związanych z opracowaniem projektu nowego schroniska.

- Projekt wykonała dla TOZ Krotoszyn nieodpłatnie mgr inż. arch. Marta Robaczyk, za co bardzo dziękujemy. Jak sama Marta mówi, jest to jej wkład w pomoc bezdomnym zwierzętom. My bardzo doceniamy to zaangażowanie, bo wiemy ile pracy wymagał projekt. Powstał on przy współpracy z naszymi pracownikami, tak by całe zagospodarowanie przestrzeni było funkcjonalne, przyjazne dla zwierząt i osób odwiedzających schronisko - informuje TOZ.

- Projekt spełnia zapisy Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 stycznia 2022 roku w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt i jest przygotowany dla średnio 150 psów i 30 kotów. Obiekt ma służyć przede wszystkim bezdomnym zwierzętom, ale ma to być też miejsce edukacyjne, przyjazne dla dzieci i młodzieży szkolnej, co jest dla nas niezmiernie istotne - podaje organizacja.

Projekt przedstawiono na spotkaniu z zarządem Eko Siódemki, na którym został on wstępnie omówiony. - Spotkał się z pozytywnym odbiorem, a wszyscy obecni na spotkaniu poparli konieczność budowy nowego schroniska. Przed nami jeszcze sporo pracy i konsultacji, ale jesteśmy przekonani, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwany od wielu lat efekt – nowe schronisko.

 

Źródło: Schronisko dla Zwierząt Krotoszyn


Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.