iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Adam 1 agencja reklamowa

TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

Informator rynku pracy
Krotoszyn

Szykują się podwyżki opłat i podatków lokalnych

2020-10-15 13:10:00

Niebawem krotoszyńscy radni zajmą się ustaleniem wysokości opłat i podatków lokalnych na 2021 rok. Jak się można było spodziewać - w związku z sytuacją w kraju - nie obędzie się bez podwyżek. Do tego wszystkiego dochodzi planowany wzrost kosztów odbioru śmieci z gospodarstw.

Oczywiście najpierw propozycję włodarza muszą przedyskutować radni na komisjach, a potem podjąć stosowne uchwały na sesji. Jednak matematyki nie da się oszukać. Koalicja w Radzie Miejskiej ma zdecydowaną większość.

 

Wśród propozycji jest podniesienie opłaty za posiadanie psa. Z obowiązujących 60 zł do 72 zł. - Projekt niniejszej uchwały podtrzymuje zwolnienia dla posiadaczy psów, którzy dokonają wszczepienia elektronicznej identyfikacji oraz dla osób które nabędą pieska ze schroniska w drodze umowy adopcyjnej. Adopcję psa należy udokumentować stosowną umową lub zaświadczeniem wydanym przez schronisko i zwolnienie to obejmuje cały okres adopcyjny. Natomiast dla posiadaczy psów, którzy dokonają wszczepienia elektronicznej identyfikacji, zwolnienie ze wskazanej opłaty obejmuje okres 24 miesięcy, liczone od następnego miesiąca po dniu dokonania wszczepienia - czytamy w uzasadnieniu do powyższej uchwały. Zwolnione z tej opłaty są także osoby, które spełniają warunki art. 18a ust. 2 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych.

 

Podwyżki zaplanowano także w przypadku opłaty targowej. 

- Informuję, że obecne stawki opłaty targowej obowiązują od 1 stycznia 2016 roku i nie były waloryzowane przez okres od 2016 do 2020 , a mimo iż inflacja kształtowała się od 1,6 % do 3,9 %. Szacowany wzrost wpływów (łącznie ok. 2,2 mln zł) z tytułu podwyżek stawek podatków i opłat lokalnych powinien pozwolić na wygospodarowanie środków finansowych na podtrzymanie - chociaż w części - wydatków rozwojowych gminy. Wpływy z opłaty targowej stanowią źródło dochodów własnych budżetu gminy Krotoszyn i dla realizacji zadań, do których została powołana dana jednostka samorządowa podjęcie w/w projektu jest uzasadnione - tak brzmi część uzasadnienia tego projektu uchwały.

 

A co z podatkiem od nieruchomości? Te wpływy stanowią znaczące źródło zabezpieczenia realizacji podstawowych zadań własnych spoczywających na gminie. Szacowany wzrost wpływów (łącznie ok. 2,2 mln zł) z tytułu podwyżek stawek podatków i opłat lokalnych ma pozwolić na wygospodarowanie środków finansowych na podtrzymanie - chociaż w części - wydatków rozwojowych gminy.

 

- Stawki podatku od nieruchomości nie były waloryzowane od 1 stycznia 2014 do 31 grudnia 2020 roku. W tym okresie wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych kształtował się 0,4 % do 3,9 %. Projekt niniejszej uchwały przedstawia wzrost stawki podatkowej uwzględniając wskaźniki cen towarów i usług konsumpcyjnych występujących w okresie od 2014 do 2020 - to uzasadnienie podwyżek podatku od nieruchomości.

 

Wzrost planowany jest w sprawie stawek podatku od środków transportowych. Projekt tej uchwały przedstawia podwyżkę tych opłat średnio od 7,1% do 9,71%. Te stawki obowiązywały niezmiennie od od 1 stycznia 2017.

 

Zaznaczamy, to są jedynie projekty uchwał. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmą krotoszyńscy radni.
Pierogarnia Barwinek Krotoszyn

Conditor Ubezpieczenia Oddział Krotoszyn


Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna

iKrotoszyn.pl reklamy
Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową Zamów reklamę kontaktując się z naszą lokalną Gazetą Internetową