Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmPARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Poradnik turysty

Szybki wypad nad wodę

2015-06-20 11:06:00

W powiecie krotoszyńskim, oprócz basenów, próżno szukać strzeżonych kąpielisk. Przyjrzeliśmy się więc akwenom w promieniu 100 km od centrum naszego powiatu, gdzie można miło spędzić czas w upalne letnie dni.

Od lat prym wśród weekendowych czy urlopowych wypadów wiodą tradycyjnie Skorzęcin, Cichowo, Boszkowo, Gołuchów, Pakosław, Jarosławki czy ostrowskie Piaski. My natomiast przedstawiamy kąpieliska mniej popularne, a znajdujące się w całkiem znośnej odległości.

Oczywiście zachęcamy także do korzystania z tych kąpielisk czy basenów w naszym powiecie. I pamiętajmy, żeby zawsze korzystać z wyznaczonych, strzeżonych plaż. Zaznaczamy także, że na wszystkich plażach, które opisujemy obowiązuje zakaz wprowadzania psów.

 

 

Dolsk (powiat śremski)

Odległość od Krotoszyna - 50 km

 

Niedaleka odległość może sprawić, iż Dolsk okaże się atrakcyjnym miejscem na całodzienny wypad nad wodę. Oczywiście kąpielisko zostało wydzielone, a nad bezpieczeństwem pływających czuwa ratownik. Dla dzieci jest także wyznaczona specjalna strefa. Przy jeziorze znajdują się toalety.

Dolsk sąsiaduje z coraz częściej odwiedzaną plażą w Cichowie. A tam warto zobaczyć Skansen Filmowy Soplicowo. Powstał na potrzeby nakręcania filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

 

 

Gołanice (powiat leszczyński)

Odległość od Krotoszyna - 81 km

 

To jedno z trzech jezior w powiecie leszczyńskim, do których odwiedzenia zachęcamy w gorącym okresie letnim. To kąpielisko jest szczególne, albowiem leży bardzo blisko Leszna. Jezioro Krzyckie jest akwenem strzeżonym z przebieralniami i toaletami. Jego zaletą jest przystosowanie dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego od ratowników. Przy plaży znajduje się plac zabaw dla dzieci oraz boisko do gry w piłkę plażową. Kilka lat temu otoczenie oraz samo kąpielisko zostało zmodernizowane.

Będąc w pobliżu warto odwiedzić zamek w Rydzynie.

 

 

 

Górzno (powiat leszczyński)

Odległość od Krotoszyna - 59 km

 

Kolejne kąpielisko w okolicach Leszna. Tym razem leżące nad Jeziorem Górznickim, zaledwie 18 km od tego byłego miasta wojewódzkiego. Zatem przy okazji plażowania można udać się na spacer po Lesznie. Jest to miejskie kąpielisko strzeżone, z ratownikiem. Rejon dozwolonego poruszania się w wodzie ograniczony jest drewnianym pomostem, szczególnie dla osób o ograniczonych umiejętnościach pływackich.

Na miejscu znajdują się toalety i natryski. Można także zagrać w piłkę na wyznaczonym terenie oraz rozpalić ognisko. Zapewniony jest także dostęp do bieżącej wody. Można również spróbować skoków do wody z 4-metrowej wieży. Teren przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych (również na wózkach inwalidzkich).
 

 


Kórnik (powiat poznański)

Odległość od Krotoszyna - 81 km

 

Jezioro, to tylko jedna z wielu atrakcji, jakie czekają na nas w Kórniku. I to z pewnością zrekompensuje odległość, jaka jest do pokonania. Sama plaża nie należy do dużych, jednak z uwagi na atrakcje, których w około jest sporo, może się zdarzyć, że wcale nie będzie zatłoczona.

Jest to kąpielisko strzeżone z ratownikiem i wyznaczoną strefą kąpieli dla dzieci. Posiada także   wyznaczoną strefę sportu i rekreacji na plaży oraz wydzielone miejsce na plaży dla dzieci.

Na jeziorze znajduje się także pomost, do którego można przymocować sprzęt wodny. Można także skorzystać z miejsca grillowego. Zapewniony jest również dostęp do bieżącej wody,  toalet i przebieralni.

Na koniec atrakcje. Warto więc przy tej okazji zobaczyć Zamek Działyńskich i arboretum w Kórniku, Pałac Raczyńskich w Rogalinie.
 

 

Krzywiń (powiat kościański)

Odległość od Krotoszyna - 60 km

 

To kąpielisko jest bardziej kameralne w porównaniu z obleganym Cichowem, także w powiecie kościańskim. A to za sprawą parku otaczającego plażę.

Miejsca wyznaczonego do kąpieli wraz ze strefą dla dzieci strzeże ratownik. Także dla maluchów znajduje się plac zabaw, a dla starszych teren do zagrania w piłkę.

Zapewniony jest dostęp do bieżącej wody, toalet i przebieralni. Osoby niepełnosprawne, także te poruszające się na wózkach nie powinny mieć problemu z przemieszczeniem się po terenie.
A będąc w pobliżu możne przejechać się Krzywińską Koleją Drezynową.


 

 

Nowy Dębiec (powiat kościański)

Odległość od Krotoszyna - 75 km

 

Trochę daleko, ale za to z wieloma atrakcjami. Z samego Kościana zaledwie 15 km. Można je pokonać rowerem, albowiem do samej plaży prowadzi ścieżka rowerowa. A przy niej parking dla „dwóch kółek”.

Bezpieczeństwa pływających strzeże trzech ratowników. Jeśli ktoś nie lubi ciągłego słońca może kocyk rozłożyć nieco dalej, pod drzewami.

Dla dzieci znajduje się plac zabaw i piaskownica, a dla amatorów czynnego wypoczywania – boisko do siatkówki.

Na Jeziorze Wonieskim w Nowym Dębcu istnieje możliwość cumowania sprzętu wodnego. Jest także bieżąca woda, toalety, natryski i przebieralnie. Kąpielisko dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

A z dodatkowych atrakcji można choć w części przejść się szlakiem, który pokonywał Adam Mickiewicz.
 

 

Osieczna (powiat leszczyński)

Odległość od Krotoszyna - 70 km

 

I na koniec plaża w Osiecznej nad Jeziorem Łoniewskim, także w bliskiej odległości od Leszna. I na początek warto wspomnieć o szlaku kajakowym, który w tym miejscu ma początek.

W gminie Osieczna znajduje się aż 10 jezior, z których wspomniane jest największe. Kilka lat temu zbudowano nowy pomost , który prezentuje się okazale. Jest jednym z największych w regionie. Poza tym, szczególnie przy zachodzie słońca, niezwykłych doznań może nam przynieść podświetlana kolorowa fontanna zamontowana na jeziorze.

Przy plaży działa letnisko z pełnym gastronomicznym wyposażeniem. Poza tym pole namiotowe, domki do wynajęcia , różnego rodzaju boiska do gry. Jednym słowem bardzo wiele.

A gdy już nam się znudzi relaksowanie w słońcu można zobaczyć pobliski klasztor franciszkanów, wieżę widokową oraz wiatraki.

 

Przy opracowaniu materiału skorzystano m.in. z region wielkopolska.plReklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
Autopromocja ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl