iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Szybciej zostaniesz żołnierzem WOT

2021-07-19 07:07:00
Droga do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej stała się jeszcze krótsza. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej uruchomiło nowy serwis internetowy poświęcony rekrutacji. Pod adresem rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, każdy, kto pomyśli o wstąpieniu w szeregi WOT, może szybko i łatwo znaleźć kontakt do rekrutera w swoim powiecie.

Rekruterzy 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, to żołnierze-ochotnicy, którzy pełnią służbę co najmniej rok. Każdy, kto rozważa służbę wojskową w WOT, może skorzystać z ich doświadczenia. Headhunterzy rozwieją wszelkie wątpliwości i opowiedzą, jak wygląda służba w wielkopolskiej brygadzie. Na co dzień biorą udział w szkoleniach wojskowych i są przygotowani do udzielenia wyczerpujących informacji na temat wojskowego życia. Rekruterzy pomogą również w przejściu całej procedury (w tym w wypełnieniu  dokumentów) prowadzącej wprost do koszar.

- Zależy mi na tym, żeby kandydaci czuli, że im towarzyszę i że mogą na mnie polegać. Moim zadaniem jest przygotowanie ich do tego, z czym mogą się spotkać w szeregach OT. Opowiadam, jak wyglądają szkolenia w 12 WBOT i w jaki sposób trzeba się do nich przygotować zarówno  pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Służba to wyzwanie, więc informuję podczas spotkań, jakie ochotnik musi spełnić kryteria, by włożyć mundur. Towarzyszę kandydatom tak naprawdę aż do złożenia przysięgi. Jesteśmy takimi samymi żołnierzami, jakimi staną się zrekrutowani przez nas ochotnicy, zaraz po szkoleniu podstawowym czy wyrównawczym – mówi st. szer. Marcin Mrówka – rekruter 12 WBOT.

- Byłam mile zaskoczona, że rekruter bez żadnego problemu przyjechał do mnie, żeby wyjaśnić, jak w ogóle rozpocząć starania o znalezienie się w szeregach wielkopolskiej brygady. Z pasją opowiadał o służbie w WOT i pomógł mi wypełnić wszystkie, potrzebne dokumenty, które zostały przekazane przez jednostkę do wojskowej komendy uzupełnień. Rekruterzy doskonale wiedzą, o czym mówią, bo sami przeszli „szesnastkę” lub „ósemkę”  – tłumaczy szer. Tatiana Zaworska, żołnierz  12 WBOT.

Z rekruterami WOT można umówić się na bezpośrednie spotkanie w dogodnym miejscu i czasie. Możliwy jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Namiary rekruterów z powiatu, w którym mieszka ochotnik, można znaleźć na stronie www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl, poprzez wpisanie nazwy powiatu.

 

Rekruterzy WOT to projekt, który funkcjonuje od niespełna roku. Projekt już teraz okazuje się bardzo efektywny w procesie naboru do formacji. Co siódmy żołnierz wcielony do WOT w 2021 roku podjął swoją decyzję właśnie po rozmowie z rekruterem. Takie systemy działają także w innych krajach, na przykład w USA. Uruchomiony serwis powstał, aby osoby poszukujące odpowiedzi na różnych forach lub grupach dyskusyjnych w internecie, mogły szybko znaleźć najrzetelniejsze informacje dotyczące rekrutacji – poprzez bezpośredni kontakt z człowiekiem, który może okazać się wprost sąsiadem ochotnika. Na chwilę obecną w 12 WBOT jest 7 rekruterów (woj. wielkopolskie i lubuskie). Koncepcja wsparcia systemu naboru poprzez wprowadzenie rekruterów jest częściowo wzorowana na modelu stosowanym w Gwardii Narodowej Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii czy krajach skandynawskich. Dotychczasowe doświadczenia WOT pokazują, że najlepszymi rekruterami są sami terytorialsi, którzy działają w swoich regionach dla lokalnych społeczności, z którymi się utożsamiają i którym służą.Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.