iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Szkolenie dla nieaktywnych zawodowo absolwentek

Hufiec Pracy zorganizował szkolenie dla nieaktywnych zawodowo absolwentek, aby pomóc im odnaleźć się na rynku pracy, a także dać wskazówki jak pogodzić wychowywanie dziecka z pracą zawodową.

- Brak pracy nie musi wiązać się z brakiem zaradności i chęci do pracy. Czas macierzyństwa i wychowywania dziecka jest okresem, w którym młode matki wyłączają się z aktywności na rynku pracy i poświęcają cały swój czas swoim dzieciom. Powrót do pracy po kilku latach jest sporym wyzwaniem dla młodych matek - informuje Artur Gręda, straszy wychowawca Hufca Pracy w Krotoszynie.

Wychowawcy przeprowadzili warsztaty z pisania dokumentów aplikacyjnych i prezentowania swoich umiejętności podczas rozmów o pracę z pracodawcą. Uczestniczki wykonywały swoje CV i list motywacyjny w wybranych kreatorach internetowych. Przeprowadzane były warsztaty symulacji rozmów z pracodawcami, podczas których często padają standardowe pytania, na które trzeba być przygotowanym. - Dobrze jest usłyszeć podczas jednego spotkania zasady jakie obowiązują przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych i jakie kwestie porusza pracodawca na rozmowie kwalifikacyjnej – mówi Klaudia Pługowska, uczestniczka, absolwentka Hufca Pracy w Krotoszynie.

Spotkanie absolwentów miało też wymiar sentymentalny. Młode matki przybyły ze swoimi pociechami i przy słodkim poczęstunku wspominały czasy szkolne i minione wydarzenia przez pryzmat obecnych czasów.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.