iKrotoszyn.pl reklamy
Rekrutacja

Szkoła na Błoniach - szkoła z pasją i pomysłem

2022-03-03 09:03:00

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Krotoszynie, to placówka której początki sięgają pierwszej połowy XIX wieku. Dziś, to rozbudowana i jedna z najnowocześniejszych szkół prowadzonych przez samorząd Krotoszyna.


 

Szkoła na Błoniach prowadzi oddziały ogólnodostępne, integracyjne i sportowe. Dla wszystkich dzieci dostępna jest świetlica w godzinach od 6.30 do 16.00. Uczniowie mają także możliwość zjedzenia obiadów w szkolnej stołówce. Atutem szkoły jest także nauka w systemie jednozmianowym.

 

Na uwagę zasługuje nowa sala gimnastyczna, w której odbywają się lekcje wychowania fizycznego. Została oddana do użytku wraz z nowym budynkiem szkoły w 2004 roku. Od tego czasu uczniowie mają możliwość ćwiczenia w bardzo dobrych warunkach. Efektem tego są sukcesy, które odnoszą szczególnie w piłce nożnej, a ostatnio także siatkówce dziewcząt.

 

 

Niesłabnące zainteresowanie rodziców Trójką podyktowane jest z pewnością zindywidualizowanym, innowacyjnym podejściem do każdego ucznia. To sprawia, że dzieci mogą bezpiecznie zmierzać ku pełnej dojrzałości w sferze fizycznej, emocjonalnej, intelektualnej i społecznej. Dodatkowo zajęcia w szkole ukierunkowane są na rozwijanie postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych.

 

 

Na uwagę zasługuje również kształcenie i wychowanie ze szczególną uwagą na edukację zdrowotną. Placówka bardzo duży nacisk kładzie na specjalistyczne zajęcia w gabinetach: logopedycznym, terapii pedagogicznej, integracji sensorycznej, fizjoterapii, terapii polisensorycznej - doświadczania świata.

 

Szkolne Koło Caritas angażuje się w wiele akcji, w tym w pomoc potrzebującym w ramach Szlachetnej Paczki czy pomoc dzieciom w Afryce. Obecnie jednak społeczność Trójki wspiera osoby przybywające z dotkniętej wojną Ukrainy.

 

 

 

 INFORMACJA NA TEMAT REKRUTACJI W SP3 - kliknij 

 

 

Źródło: Artykuł Sponsorowany


Czytaj również

SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.