iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Auta Kaczmarek - Wypożyczalnia - Sprzedaż samochodów
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE
TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS


Informator rolniczy - dla rolnika
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informator rynku pracy
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Krotoszyn

Szef PCPR-u o wartości 500 plus...

2020-06-25 10:06:00

Podczas sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego, która odbyła się w minionym tygodniu, dyskutowano nad sprawozdaniem z działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie za 2019 rok. Obradowano w systemie zdalnym.

Andrzej Piotrowski, dyrektor PCPR w Krotoszynie przedstawił radnym sytuację dotyczącą prowadzonej przez niego placówki. Wcześniej, bo podczas obrad komisji omówiono szczegółowo sprawozdanie. A to w tym roku jest wyjątkowe, bowiem rok 2019 jest szczególny dla samorządu powiatowego i instytucji pomocy społecznej. Ta wyjątkowość to czas podsumowań 20–lecia Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Środowiskowego Domu Samopomocy, Warsztatu Terapii Zajęciowej, 10–lecia Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie.

 

A. Piotrowski wskazał w opracowaniu, że program 500 plus zmienił sytuację finansową rodzin. W 2019 dodatkowo trafiło do nich prawie 70 mln zł. - Co konkretnie zmieniło się w sytuacji rodzi i dzieci? - pytał radny Grzegorz Król z klubu PiS.

- Na pewno tak pokaźna kwota, która wpłynęła na nasz rynek jest tutaj obracana - oświadczył dyrektor PCPR. Opierając się na informacjach pochodzących z gminnych ośrodków pomocy społecznej dodał, że mniej jest wniosków o różnego rodzaju świadczenia, zasiłki celowe. - Dotarłem do analizy ekonomicznych, które pokazują, że dziś niestety 500 plus jest mniej warte. Sytuacja związana jest z rynkiem, ceny wzrosły, więc ta kwota która była wartości 500 zł nie jest taką, mówi się o wartości 350 zł - stwierdził A. Piotrowski. - Poczekajmy na analizy pięcioletnie. Z ciekawością na nie czekam  - dodał.

Ta informacja nieco zaniepokoiła radnego G. Króla. - Troszkę mnie pan dyrektor zmartwił tą wyceną tych 500 zł, że jest to już tylko 350 zł - oświadczył.

 

 


Restauracja Ukraińska Barwinek

Reklama - OSK AS Maria Maśniak

Adam 1 agencja reklamowa

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

Informator ślubny - organizacja, tradycje, porady
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl