iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Z powiatu

Szef DPS-u w Baszkowie przechodzi na emeryturę: "Trzeba trochę tego ZUS-u skubnąć"

2021-02-02 12:25:42

Zdjęcie: S. Kalak
Część osób spodziewała się zapewne takiej wiadomości już dekadę temu, inni pewnie będą zaskoczeni nią teraz - Dionizy Waszczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, przechodzi na emeryturę. Baszkowską placówką, będzie kierował do 28 lipca.

- Mam już 74 lata, więc czas najwyższy. Trzeba trochę tego ZUS-u skubnąć. Chciałem pójść na emeryturę wcześniej, ale starosta stwierdził, że musi mieć czas na zorganizowanie konkursu i poszukanie kandydata na nowego dyrektora DPS. Natomiast nadal będę zasiadał w Radzie Miejskiej w Zdunach i rządził pełną gębą - mówi pół żartem, pół serio Dionizy Waszczuk, dyrektor DPS w Baszkowie. 

Domem Pomocy Społecznej w Baszkowie zarządza od 33 lat i spędził w nim większą część kariery zawodowej. Pod koniec lat 80-tych, krótko przed objęciem przez niego stanowiska dyrektora, na terenie DPS-u, ostrowskie MPK organizowało jeszcze kolonie dla dzieci. - Później z tego zrezygnowali, bo wybudowali sobie nowy ośrodek wczasowy, a to przekazali wojewodzie kaliskiemu. Ten nie wiedział co z tym zrobić, więc powołał Dom Pomocy Społecznej i szukał dyrektora - wspomina Dionizy Waszczuk, który w tamtym czasie był prezesem spółdzielni rolniczej, która działała po drugiej stronie obecnej drogi powiatowej biegnącej przez Baszków.

 

Więc ówczesny wojewoda kaliski wezwał Dionizego Waszczuka "na słówko". - I mówi do mnie, że wyremontuje sobie pałac i nim pokieruje. To mu mówię, że to całkiem inna profesja. Więc wysłał mnie na dwuletnią podyplomówkę z zarządzania pomocą społeczną i tak zostałem, na ponad 30 lat, dyrektorem. Mam tę satysfakcję, że ten dom powołałem oraz rozbudowałem i teraz niech tylko następca pilnuje, żeby domowi pomocy i ludziom nie robiono krzywdy - zaznacza dyrektor DPS-u.

 

Czy na horyzoncie dostrzega ewentualnego kandydata, który przejąłby po nim schedę w baszkowskim DPS-ie?

- Wiadomo, że musi się odbyć konkurs na nowego dyrektora i może być tak, jak ze szpitalem, że dyrektorem zostanie osoba z drugiego końca Polski. Natomiast widziałbym w domu pomocy trzech kandydatów, którzy mogliby tą placówką pokierować, ale nie wiem czy wystartują w konkursie, bo mówią, że dyrektorem DPS-u się bywa, a pracownikiem się jest - przyznaje Dionizy Waszczuk.
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

KUP BILET - Kabaret Paranienormalni - Bez znieczulenia
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
Na sygnale


Dni Karpia 2021