iKrotoszyn.pl reklamy
Zdrowie

Szczotkowanie ciała na sucho

Szczotkowanie ciała na sucho to wykonywanie masażu ciała przy pomocy twardej szczotki. Ma wiele zalet.

Co daje na szczotkowanie ciała na sucho?

Przede wszystkim to świetny sposób na złuszczenie martwego naskórka, poprawia wygląd skóry, wygładza, ujednolica, zwiększa jędrność skóry i zmniejsza widoczność cellulitu. Pobudza też krążenie krwi i limfy, co wpływa na zmniejszenie obrzęków i przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Co ciekawe, szczotkowanie jest również zalecane przy walce z rozstępami. To dobre rozwiązanie dla osób zmagających się z wrastającymi włoskami po depilacji czy tzw. "truskawkową skórą".

Jak szczotkować?

Najlepiej szczotkowanie ciała na sucho wykonywać przed kąpielą czy prysznicem, gdyż podczas masażu złuszczony naskórek osadza się na skórze. Szczotkować można całe ciało, warto jednak pamiętać, aby do części ciała, gdzie skóra jest delikatna, używać szczotki z miękkim włosiem. Każdą partię ciała powinniśmy masować około minuty. Szczotkowanie powinno być regularne, ok. 3 - 4 razy w tygodniu. Masaż zaczynamy od stóp i stopniowo przesuwamy się ku górze. Ruchy powinny być zdecydowane, długie. Przy pierwszych podejściach nacisk powinien być delikatny. 

Kto nie powinien korzystać ze szczotkowania ciała na sucho?

Zabiegu nie poleca się osobom z tendencją do pękających naczynek czy żylaków. Nie powinny też z niego korzystać osoby zmagające się z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, trądzikiem, z otwartymi ranami, otarciami czy świeżymi bliznami.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

DOM ZDROWIA KROTOSZYN
Pro 21 optyk
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.