iKrotoszyn.pl reklamy
Dąbrowa

Świetlica po remoncie

2014-09-04 16:16:26
Zdjęcie: UG Rozdrażew
Od kilku dni mieszkańcy Dąbrowy w gminie Rozdrażew mogą korzystać z wyremontowanej świetlicy wiejskiej.

W sali wymieniono 247 m kw. podłogi, odnowiono ściany wewnętrzne, polakierowano sufit i ściany sceny. Zamontowano również nowe drzwi zewnętrzne. Zmodernizowana została także górna część obiektu. Zaadaptowano pomieszczenie na łazienkę wyposażoną w armaturę sanitarną oraz trzy pokoje. Na hollu budynku ułożone zostały nowe posadzki z płytek ceramicznych i wykładzin z tworzyw sztucznych.

 

Remont obejmował pomalowanie pokrycia blaszanego na dachu oraz wymianę rynien. Przed świetlicą wykonano podjazd dla osób niepełnosprawnych, schody obłożono płytkami, a elewację pokryto kolorowym tynkiem cienkowarstwowym typu „baranek” i tynkiem mozaikowym dzięki czemu sala zyskała estetyczny, świeży wygląd. W otoczeniu budynku ułożono nawierzchnię z kostki brukowej i zainstalowano elementy małej architektury. W budynku zainstalowano centralne ogrzewanie z kotła grzewczego na ekogroszek.

 

Koszt remontu to 375 852,87 zł. Zadanie zostało dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, działanie „Odnowa i rozwój wsi” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Kwota współfinansowania zostanie rozliczona po całkowitym zakończeniu robót a zawarta aktualna umowa opiewa na ponad 240.000,00 zł.

Źródło: UG Rozdrażew


Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B