iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w Rozdrażewie

Zdjęcie: Justyna Fabisiak - Szkoła Podstawowa w Rozdrażewie

9 września obchodzony był Światowy Dzień Pierwszej Pomocy! Ustanowiony on został w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, i przypada w drugą sobotę września.

- W poniedziałek, 11 września st. sekc. Krzysztof Fabisiak z Komendy Powiatowej PSP w Krotoszynie w ramach obchodzonego święta przeprowadził dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rozdrażewie zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Wzięli w nich udział uczniowie z klas 1-3, a przekazywana wiedza dotyczyła schematów postępowania w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia w zwykłym codziennym życiu począwszy od np. złamań, poparzeń, ukąszeń przez owady błonkoskrzydłe po niezwykle istotne umiejętności związane z przywracaniem funkcji życiowych na skutek tzw. nagłego zatrzymania krążenia, do którego często dochodzi w miejscach publicznych w obecności osób postronnych.

- Zdobywanie wiedzy i umiejętności w zakresie czynności ratujących życie ma ogromne znaczenie. Szybkie udzielenie pomocy (w ciągu 2-3 minut) znacznie zwiększa szanse na przeżycie - przypomina. T. Patryas.

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.