iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Świąteczna zbiórka dla Domu Samotnej Matki

Hufiec Pracy w Krotoszynie poprzez Klub Aktywnych zorganizował świąteczną zbiórkę charytatywną dla Domu Samotnej Matki w Odolanowie. W zbiórkę zaangażowali się mieszkańcy miasta, szkoły branżowe w Kobylinie i Odolanowie oraz SP w Zdunach.

Dzięki pomocy ludzi o dobrych sercach udało się zebrać bardzo dużo artykułów spożywczych, chemicznych, środków do codziennej pielęgnacji i higieny.

Młodzież z Klubu Aktywnych wraz wychowawcami i katechetą Branżowej Szkoły I stopnia w Odolanowie, księdzem Błażejem Jędrzejakiem dostarczyła zebrane artykuły do Domu Ochrony Poczętego Życia. - Radość i wdzięczność sióstr prowadzących oraz matek i ich dzieci była przeogromna. Siostry w podzięce przygotowały dla nas przepiękne drewniane serce oraz poczęstunek w postaci gorącej herbaty i słodkości - relacjonuje Magdalena Garstka, wychowawca w krotoszyńskim hufcu.

- To wielka przyjemność, wziąć udział w tak pięknym przedsięwzięciu, daje mi to wiele radości i satysfakcji. Miło patrzeć na radość małych dzieci i ich matek. Święta to cudowny i magiczny czas - dodaje jedna z uczestniczek.

Dom Ochrony Życia Poczętego w Odolanowie to niezwykłe miejsce, można się w nim poczuć jak w prawdziwym domu. Prowadzą go siostry ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, stworzyły one schronienie dla kobiet, które oczekują potomstwa oraz dla tych których życie się skomplikowało i musiały szukać schronienia wraz ze swoimi dziećmi. - Każda z nich ma swoją historię, najczęściej są to ofiary przemocy fizycznej, psychicznej czy też ekonomicznej. Każda z tych kobiet nosi w sobie bliznę po trudnych dla nich przeżyciach. W tym domu uczą się życia na nowo, tu mają czas na to aby nabrać sił i zostawić przeszłość za sobą - opowiada M. Garstka. - Cieszymy się że poprzez zaangażowanie ludzi o dobrych sercach mogliśmy wesprzeć Dom Ochrony Poczętego Życia. Mamy nadzieję że Święta Bożego Narodzenia będą w tym domu przepełnione pokojem, radością i miłością, a Nowy Rok 2023 będzie obfitował w wiele łask i błogosławieństw.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.