iKrotoszyn.pl reklamy
Ciekawostki

Sukcesy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie

Zdjęcie: Bożena Dobras, Tomasz Ratajczak

W ciągu ostatnich tygodni delegacje Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie reprezentowali organizację podczas imprez w Raszkowie, Koźminie Wielkopolskim, Pleszewie, Ligocie i Rozdrażewie. Sukcesy świętowali Tomasz Ratajczak, Bożena Dobras i Maciej Błażejewski. 

15 sierpnia I podstarszy Przemysław Polny, podskarbi Tomasz Ratajczak i Paweł Kazowski reprezentowali Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie podczas intronizacji królewskiej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. ks. Kazimierza Jagielskiego w Raszkowie osiągając wysokie wyniki w strzelaniu z pistoletów. I miejsce w strzelaniu z pistoletu centralnego zapłonu i II w strzelaniu z pistoletu bocznego zapłonu zajął Tomasz Ratajczak.

 

Dokładnie pięć dni później podskarbi Tomasz Ratajczak z synem Szymonem reprezentowali Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie podczas Strzelania o Laur św. Wawrzyńca, które zorganizowało Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Koźminie Wielkopolskim.

 

Natomiast 26 sierpnia w Pleszewie odbyła się intronizacja Pleszewskiego Króla Kurkowego A.D. 2023 Leszka Kałużnego i Króla Młodzieżowego Zofii Lewandowicz. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie reprezentowali Bożena Dobras i Tomasz Ratajczak z synem Szymonem. To właśnie podskarbi Tomasz Ratajczak wystrzelał I miejsce z pistoletu sportowego.

 

2 września Tomasz Ratajczak wraz z synem Szymonem reprezentowali Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie podczas strzelania o tytuł Króla Żniwnego w Ligocie. Imprezę zorganizowało Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. Władysława Frąszczaka Ligota-Korytnica-Koryta. Podskarbi i tegoroczny król KBS w Krotoszynie Tomasz Ratajczak tym razem zajął II miejsce w strzelaniu do Tarczy Losowej po uprzednim rozstrzeliwaniu.

 

Z kolei 3 września na strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. św. Józefa w Rozdrażewie odbyło się strzelanie o tytuł Króla Żniwnego i Mistrza Okręgu Ostrowskiego ZKBS RP. Siostry i bracia rywalizowali w siedmiu kategoriach. Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie reprezentowali: starszy bractwa Maciej Błażejewski, strzelmistrz Leszek Wawrzyniak i członek Komisji Rewizyjnej Bożena Dobras. W strzelaniu o tytuł Mistrza Okręgu Ostrowskiego ZKBS RP Bożena Dobras zajęła II miejsce i została I Wicemistrzem Okręgu Ostrowskiego. Z kolei Maciej Błażejewski zajął I miejsce wystrzeliwując Tarczę Losową. Zjednoczenie Kurkowych Bractw Strzeleckich RP działa na terenie całego kraju i jest podzielone na 10 okręgów. W skład Okręgu Ostrowskiego ZKBS RP wchodzi 13 bractw (Dobrzyca, Kępno, Koźmin Wielkopolski, Krotoszyn, Ligota-Korytnica-Koryta, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Pleszew, Pogorzela, Raszków, Roszki, Rozdrażew i Sieroszewice), z czego 4 z terenu naszego.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.