iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Informator rynku pracy MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości kulturalne z Krotoszyna
Wydarzenia

Sukces w największej imprezie triathlonowej w Polsce

2021-07-14 13:07:00

Zdjęcie: P. Jadczak
W miniony weekend w Bydgoszczy odbyła się największa triathlonowa impreza w Polsce. W lipcowej edycji Enea Bydgoszcz Triathlon wzięło udział 4 500 profesjonalistów i amatorów, a także kilkuset najmłodszych uczestników zawodów dla dzieci Enea Tri-Fun.

W największej imprezie triathlonowej w Polsce nie mogło zabraknąć krotoszynianki Moniki Jadczak, która występowała po raz pierwszy w nietypowej roli. Brała udział w zawodach drużyn mieszanych na dystansie 1/2 IM w drużynie ALE Team (Monika Jadczak, Kajetan Biczkowski, Michał Kubiak).

 

Profesjonaliści i amatorzy rywalizowali w centrum Bydgoszczy, a zmagania odbywały się na trzech dystansach: 1/8 - dystans super krótki (475 m pływania, 21 km jazdy rowerem, 5,5 km biegu), 1/4 - dystans krótki (950 m pływania, 42 km jazdy rowerem, 10,8 km biegu) i 1/2 - dystans średni (1900 m pływania, 82 km jazdy rowerem, 22 km biegu). Rozgrywane są też Decathlon TRYathlon (dla debiutantów: 240 m pływania z nurtem rzeki, 19 km jazdy na rowerze, 4,25 km biegu). Była rywalizacja sztafet i drużyn oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Lekarzy i Prawników oraz Puchar Świata w Quadrathlonie, jako impreza towarzysząca.

 

Monika Jadczak ze względu na bardzo dobre wyniki w pływaniu rozpoczęła jako pierwsza rywalizację. Miała do pokonania 1900 metrów i po 28 minutach i 17 sekundach zakończyła rywalizację przekazując „pałeczkę” koledze Kajetanowi Biczkowskiemu, który miał do przejechania rowerem 82 km. Pogoda jednak trochę pokrzyżowała rywalizację zrobiło się upalnie, a trasa rowerowa prowadziła ulicami Bydgoszczy w otwartym terenie. Kajetan dał z siebie wszystko i wyprowadził drużynę na prowadzenie. Jaka silna była rywalizacja niech świadczy fakt, że po trasie rowerowej, drużyna Moniki miała tylko 16 sekund przewagi nad drugą ekipą i 31 sekund nad trzecią. Na koniec do rywalizacji stanął Michał Kubiak, który miał do przebiegnięcia 22 kilometry i 400 metrów. Jego bieg był rewelacyjny i na pierwszym punkcie pomiaru czasu (2 km) miał 2-minutową przewagę na drugim zespołem. Każdy następny pomiar czasu pokazywał, że może osiągnąć swój wymarzony cel - pierwsze miejsce - w tak prestiżowych zawodach, jak Enea Bydgoszcz Triathlon. Michał również odczuwał upalną pogodę ALE ekipa była przygotowana na takie warunki i podawała napoje oraz żele. Po 22 km i 400 metrach cała drużyna wbiegła na metę pokonując 1/2 IM w czasie 4 godziny 01 minuta i 15 sekund pozostawiając w tyle wszystkie inne drużyny, nawet te składające się wyłącznie z mężczyzn. Właśnie taka ekipa była druga i straciła około 15 minut do drużyny ALE Team z krotoszynianką w składzie.

 

Zespół Moniki wchodził na najwyższe miejsce na podium dwa razy. Za pierwszym razem w kategorii open, a za drugim razem drużyn mieszanych.
Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Reklama - OSK AS Maria Maśniak
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko

KUP BILET - Kabaret Paranienormalni - Bez znieczulenia
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki FACEBOOK ikrotoszyn.pl
Na sygnale


Dni Karpia 2021