iKrotoszyn.pl reklamy
Lekkoatletyka

Sukces Emanuela Kusia

2014-06-06 08:21:19
Duży sukces odniósł Emanuel Kuś, podopieczny Sławomira Króla i Aleksandra Sobczyka i uczeń Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego przy Gimnazjum nr 3 w Krotoszynie, zdobywając srebrny medal w skoku w dal w Finale Wojewódzkim Gimnazjady w Lesznie skacząc na odległość 6,09 m.

Droga do zdobycia medalu była bardzo trudna. Lekkoatleci z całej Wielkopolski rozpoczęli rywalizację na poziomie podstawowym. Emanuel startując 9 maja w Mistrzostwach Powiatu Krotoszyńskiego wywalczył awans do rejonu kaliskiego skacząc na odległość 5,62 m wygrywając tym samym konkurs.

Wynik ten umożliwił wzięcie udziału w Mistrzostwach Rejonu Kaliskiego, który odbył się 15 maja na stadionie lekkoatletycznym w Ostrzeszowie.

Konkurs skoków rozegrany został przy pięknej i słonecznej pogodzie. Rywalizacja i poziom zawodów był zdecydowanie wyższy, mimo to nasz skoczek po odbiciu od belki poszybował na odległość 5,79 m i uplasował się na drugim miejscu. Awans do finału był już pewny.

Jednak wielkopolski finał, 27 maja, zapowiadał się nieciekawie, ze względu na padający deszcz.

W serii eliminacyjnej Emanuel Kuś skacząc na odległość 5,81 m zajmował 3 miejsce. Jednak seria finałowa pokazała, że nasz skoczek może skakać o wiele dalej.

Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły jednak Emanuelowi w ustanowieniu rekordu życiowego.  Skacząc na odległość 6,09 m, zdobył srebrny medal w Wielkopolsce.

Powiat Krotoszyn reprezentowały także uczennice Gimnazjum nr 2: Monika Siudy - 100 m pł, Klaudia Walczak – skok w dal, trener Małgorzata Benasiewicz-Szymańska, uczniowie Gimnazjum nr 5  Lidia Kot – 100 m pł, Alicja Kramarz – skok wzwyż, Łukasz Śmigielski – 110 m pł, trener Marlena Budzińska.