10 i 11 maja w Rawiczu odbył się jubileuszowy XL Zjazd Delegatów Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP.
W strzelaniu, które trwało dwa dni Krotoszyn pokazał świetną klasę! Bartosz Marciszewski został II wicemistrzem Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP, a także zajął V miejsce w strzelaniu o Statuetkę Brata Kurkowego. Tomasz Ratajczak zajął I miejsce w strzelaniu do Tarczy Punktowej oraz I miejsce w strzelaniu do Tarczy Charytatywnej. W tej samej kategorii III miejsce zajął Kamil Kłeczek. Z kolei jego syn Marek Kłeczek okazał się najlepszy w strzelaniu z karabinu pneumatycznego (wśród młodzieży).
Również 11 maja odbył się Turniej Strzelecki o Łańcuch Starosty Powiatu Ostrowskiego zorganizowany przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim. Podczas niego Kurkowe Bractwo Strzeleckie reprezentował starszy bractwa Maciej Błażejewski, który zajął III miejsce w strzelaniu do Tarczy Brackiej.
































