iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Strefa Animacji - miejsce rozwoju intelektualnego dzieci

2022-05-04 14:05:00
Zdjęcie: KBP

W Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej im. Arkadego Fiedlera powstała Strefa Animacji. Pomieszczenie znajduje się w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży, na pierwszym piętrze książnicy.


Miejsce zostało stworzone z myślą o młodszych użytkownikach biblioteki. Znajdują się w nim książki-zabawki, bajki przestrzenne, baśnie, opowieści, książki sensoryczne oraz specjalnie dobrane pozycje do nauki czytania. Książki  w tym miejscu, przeznaczone są dla dzieci w wieku od 1 do 6 lat.

- Strefa Animacji jest miejscem rozwoju intelektualnego dzieci podejmuje aktywne działania w zakresie edukacji czytelniczej i kulturalnej, organizuje dla czytelników spotkania autorskie z pisarzami oraz ilustratorami książek, różne wydarzenia kulturalno-edukacyjne, lekcje biblioteczne, wystawy, konkursy, warsztaty, zajęcia w czasie ferii zimowych oraz wakacji. Proponuje bogatą ofertę zajęć czytelniczo-edukacyjno-animacyjnych oraz artystycznych - informuje Marlena Nabzdyk z krotoszyńskiej książnicy.

Działa tutaj także Klub Maluszkowo, rodzinna atmosfera i towarzystwo rówieśników sprzyja przygotowaniu najmłodszych do nauki w przedszkolu. W tym miejscu organizowane są spotkania „Harcowanie z książką w bibliotece” w partnerstwie ze Związkiem Harcerstwa Polskiego -  Hufiec Krotoszyn.

W strefie dostępne są dwa stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępnym do Internetu oraz tablety, z których mogą korzystać dzieci oraz  rodzice. Na ścianie znajdują się zabawki sensoryczne dla dzieci, maskotka Oddziału dla Dzieci Lemur, oraz sprzęt służący wypoczynkowi i relaksowi: pufy, małe krzesełka i stoliki.   

- Mamy bogatą ofertę gier planszowych: strategicznych, przygodowych, logicznych, edukacyjnych oraz innych. Mile widziane są całe rodziny, które mogą tutaj spędzać miło czas - dodaje pracownica biblioteki.

 

Strefa Animacji dostępna jest dla użytkowników książnicy w godzinach otwarcia wypożyczalni.

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 – 18:00, środa: 13:00 – 18:00, sobota: 9:00 – 14:00.

Źródło: KBPCzytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.