iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Reklama - Mediazone to nowoczesny sklep komputerowy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Krotoszynie.

AUTOPROMOCJA - Najświeższe informacje z krotoszyńskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Krotoszynie.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Rynek Pracy powiatu krotoszyńskiego - oferty pracy oraz artykuły tematyczne
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.
Ważne sprawy

Strażak, motocyklista, policjant - dziś to on potrzebuje naszej pomocy

2019-06-05 08:06:00

Dariusz - strażak w OSP Cieszków, policjant w KPP Krotoszyn, a po służbie zapalony motocyklista. Kilka tygodni temu uległ ciężkiemu wypadkowi drogowemu. Zawsze to on niósł pomoc innym, dziś sam jej potrzebuje...

11 maja uległ poważnemu wypadkowi. O tym tragicznym zdarzeniu pisaliśmy także na naszych łamach. 
 
- Jako policjant i strażak często kończąc jedną służbę biegłem prosto na drugą. Nic nie sprawiało mi większej satysfakcji, jak zwykłe „dziękuję” słyszane z ust ludzi, którym udało mi się pomóc. W wolnych chwilach poświęcałem swój czas mojej trzeciej, równie wielkiej miłości - motocyklom. Niestety, 11 maja w drodze na rozpoczęcie sezonu, uległem bardzo poważnemu wypadkowi - mówi Dariusz. - Samochód jadący przede mną, który szykował się do skrętu w lewo nagle zmienił decyzję wracając na prawy pas którym jechałem. ...Było już o za późno na jakikolwiek manewr. Potem pamiętam już tylko dźwięk uderzenia, uczucie oderwania od ziemi i latające razem ze mną szkło. Kiedy otworzyłem oczy zrozumiałem, że dziś to ja stałem się człowiekiem czekającym na nadjeżdżający w oddali dźwięk syren - ratunku. W śmigłowcu LPR zanim „zasnąłem” ciągle powtarzałem sobie „będzie dobrze, żyję” - wspomina...
 
- Następnym widokiem były przerażone twarze rodziny i przyjaciół obok szpitalnego łóżka, na którym leżałem. Chyba pierwszy raz w życiu odczułem tak potężny fizyczny ból. Od lekarza dowiedziałem się o barku i nadgarstku, który już mi „złożyli”. Na tym etapie zakończyły się dobre wieści. Siła uderzenia spowodowała także poważne uszkodzenie śledziony i wątroby z zagrożeniem usunięcia pierwszego z narządów. Z powodu krwotoków wewnętrznych nie można było przeprowadzić operacji miednicy, która była dosłownie rozerwana. - Kolejne 16 dni spędziłem bez ruchu przykuty do łóżka czekając aż wydobrzeje. Na szczęście 28 maja stan narządów wewnętrznych pozwolił na transport do kolejnego szpitala i przeprowadzenie pomyślnej operacji. Kiedy odzyskałem przytomność, dzień później dowiedziałem się, że czeka mnie kolejne 6-12 tygodni bez ruchu, …a to dopiero początek trudnej drogi.
 

- Zanim będę mógł wrócić do służby czeka mnie wiele miesięcy rehabilitacji i wizyt u specjalistów, co wiąże się ze sporym wydatkiem finansowym. Obecna sytuacja powoduje, iż to ja muszę dziś powiedzieć Wam „proszę o pomoc” i „DZIĘKUJĘ”. Liczy się najmniejszy gest, gdyż każda złotówka, to o jeden krok bliżej ubrania munduru i niesienia pomocy na nowo.

 

Chcesz pomóc? Kliknij w poniższe zdjęcie! Akcja pomocy Dariuszowi zorganizowana jest na zrzutka.pl

 

 

 

 
Reklama - TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS - CORSSFIT
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Autopromocja ikrotoszyn.pl


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecieiKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl