iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Strażacy z wizytą u harcerzy

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

W czwartek 29 czerwca, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie przeprowadzili rozpoznanie operacyjne obozu harcerskiego w Stanicy Buczyna Henelopol.

- Głównym celem rozpoznania była weryfikacja warunków bezpieczeństwa na terenie obozu oraz stanu przygotowania kadry i uczestników letniego wypoczynku na wypadek potencjalnych zagrożeń mogących wystąpić w trakcie pobytu na łonie natury - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Po dokładnym zapoznaniu się z funkcjonowaniem leśnego obozowiska strażacy sprawdzili również sposoby monitorowania zagrożeń, wyznaczone miejsca ewakuacji, drogi dojazdowe oraz możliwości nawiązywania łączności ze służbami ratunkowymi.

Podczas spotkania, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” przeprowadzono także pogadankę na temat bezpieczeństwa, dostosowaną do warunków terenowych oraz wieku słuchaczy.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.