iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Strażacy z Krotoszyna pojechali gasić pożary lasów w Grecji

Zdjęcie: ogn. Waldemar Krawiec, KG PSP Warszawa, KW PSP Poznań

W środę, 19 lipca wczesnym rankiem, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie ogn. Waldemar Krawiec oraz ogn. Szymon Kujawa, wyruszyli na międzynarodową akcję ratowniczą związaną z ogromnymi pożarami lasów na terytorium Grecji.

- W odpowiedzi na prośbę Grecji, Polska skierowała do walki z pożarami siły i środki Państwowej Straży Pożarnej, tj. dwa moduły GFFFV z Poznania i Krakowa. GFFFV to angielski skrót oznaczający Ground Forest Fire Fighting using Vehicles - moduł do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W skład wielkopolskiego modułu wchodzi 67 strażaków (w tym jeden oficer łącznikowy wchodzący w skład sztabu) i 22 pojazdy, w tym 12 samochodów gaśniczych oraz 10 samochodów specjalnych, takie jak samochody wężowe, logistyczne i łączności oraz pompy dużej wydajności i quady z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu, Szkoły Aspirantów PSP 16 komend miejskich i powiatowych PSP woj. wielkopolskiego (Chodzież, Czarnków, Gniezno, Jarocin, Kalisz, Konin, Krotoszyn, Leszno, Międzychód, Ostrzeszów, Piła, Pleszew, Poznań, Szamotuły, Turek oraz Wolsztyn).

- Jest to trzecia misja zagraniczna naszego komponentu do gaszenia pożarów lasów przy wykorzystaniu samochodów. Dla przypomnienia w 2018 roku nasi strażacy gasili pożary w Szwecji, a w 2021 w Grecji. Moduł ten w naszym województwie został utworzony w 2011 roku, a jego skład liczy 250 funkcjonariuszy - dodaje st. kpt. M. Dymarski.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.