iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Strażacy ukończyli kolejne szkolenia

Zdjęcie: mł. asp. Piotr Niśkiewicz

W niedzielę, 26 lutego, odbył się egzamin podsumowujący szkolenia z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy realizowane przez krotoszyńskich strażaków dla druhów ochotniczych straży pożarnych z terenu naszego powiatu.

- Dla jednych niedzielne przedsięwzięcie było podsumowaniem kursu przygotowującego przyszłych ratowników do realizacji zadań medycznych podczas działań ratowniczo-gaśniczych, dla innych był to egzamin recertyfikacyjny, który odbywa się cyklicznie i stanowi przypomnienie wiedzy praktycznej i teoretycznej z zakresu w kwalifikowanej pierwszej pomocy. Warto wspomnieć, że 66-godzinny kurs organizowany przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu, który przygotował formalnie i poprowadził asp. sztab. Grzegorz Goliński - Powiatowy Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP był pierwszym tego typu przedsięwzięciem organizowanym w całości przez funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej w województwie wielkopolskim. Pilotażowy kurs ukończyło 6 druhów OSP, uzyskując tytuł Ratownika KPP - informuje mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Część teoretyczna egzaminu składała się z 30 pytań testowych. Warunkiem zaliczenia tego etapu było uzyskanie minimum 90% wyniku. Egzamin praktyczny składał się z dwóch losowo wybranych zadań egzaminacyjnych, sprawdzających umiejętności ratowników z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także innych czynności realizowanych w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy do momentu przybycia służb medycznych.

W przedsięwzięciu uczestniczył Komendant Powiatowy PSP w Krotoszynie st. bryg. Marek Kalak, który korzystając z możliwości spotkania z uczestnikami egzaminu, podkreślił znaczenie przedmiotowych kursów podnoszących profesjonalizm działań na rzecz mieszkańców powiatu krotoszyńskiego, składając tym samym podziękowanie za zaangażowanie druhów w zajęcia dydaktyczne realizowane w krotoszyńskiej komendzie.

Egzamin ukończyło łącznie 38 ratowników ochotniczych straży pożarnych z terenu powiatu krotoszyńskiego. Absolwenci szkoleń oprócz gratulacji otrzymali z rąk komendanta powiatowego PSP zaświadczenia potwierdzające nabyte kwalifikacje. W skład komisji egzaminacyjnej powołanej przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP weszli asp. sztab. Grzegorz Goliński oraz mł. asp. Piotr Niśkiewicz z krotoszyńskiej komendy, a także mł. asp. Rafał Kupczyk z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR KROTOSZYN
PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
WALBET
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU


SMOK SKUP-SPRZEDAŻ

Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.