Obchody rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Baszkowie. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, strażaków, darczyńców oraz mieszkańcy.
Po mszy delegacje złożyły wiązankę kwiatów pod figurą św. Floriana, a proboszcz baszkowskiej parafii ks. Rafał Kryś poświęcił wozy strażackie. Następnie zgromadzeni udali się w uroczystym pochodzie na plac przy remizie strażackiej w Bestwinie.
Jednym z najważniejszych momentów uroczystości było wręczenie odznaczeń i wyróżnień strażakom, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju działalności strażackiej.
Złoty medal „Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymał Sławomir Majewski, srebrny - Tomasz Marszałek, a brązowy - Ewelina Marszałek.
Odznaki „Za za wysługę lat" w OSP otrzymali: Grzegorz Szafraniak (40 lat), Sławomir Majewski (40 lat), Leszek Murawski (30 lat), Jarosław Fabisiak (30 lat), Marcin Giezek (25 lat), Paweł Konrady (25 lat), Marek Kuderski (25 lat), Wojciech Zych (25 lat), Rafał Rusek (25 lat), Ewelina Marszałek (20 lat), Dawid Murawski (10 lat), Jakub Wielebski (10 lat).
Srebrny medal MDP otrzymał: Kacper Wróbel. Brązowymi medalami MDP odznaczeni zostali: Nikola Zych, Lena Kołaczkowska, Jagoda Paszek, Kacper Paszek, Julia Giezek, Tamara Spychała, Igor Kołaczkowski, Bartosz Zych, Zofia Robakowska, Tomasz Bruder, Marcin Bruder, Sebastian Kaczan.
Podczas uroczystości poświęcono nowy defibrylator AED, zamontowany na elewacji remizy strażackiej oraz wyremontowane pomieszczenie przeznaczone dla strażaków.

































