Ciekawostki

Strażackie święto na krotoszyńskim Rynku

Strażackie święto na krotoszyńskim Rynku

W sobotę, 23 maja, na krotoszyńskim rynku odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.

Tradycyjnie strażackie święto rozpoczęto przemarszem pododdziałów złożonych z funkcjonariuszy PSP i OSP z terenu powiatu krotoszyńskiego, połączonym ze złożeniem okolicznościowych wiązanek przy pomniku św. Floriana. To szczególne święto skierowane do wszystkich strażaków pełniących niebezpieczną i wymagającą, ale też piękną służbę na rzecz obywateli.

Wydarzeniu towarzyszył piknik edukacyjny Akademii Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, podczas którego mieszkańcy mogli poznać sprzęt wykorzystywany przez służby ratownicze, praktyczne wskazówki dotyczące gaszenia pożarów domowych i ewakuacji z obiektów gospodarstwa domowego oraz metody udzielania pierwszej pomocy. Przedstawione zagadnienia dostosowano do wieku i stopnia zaawansowania uczestników programu edukacji powszechnej.

Strażackie święto rozpoczął dowódca uroczystości dh Zenobiusz Bałoniak, który złożył meldunek o gotowości do rozpoczęcia apelu. Przybyłych gości w imieniu własnym oraz współorganizatorów przywitał prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krotoszynie dh Tomasz Niciejewski.

Z okazji święta strażackiego wręczono medale i odznaczenia.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej w drodze postanowienia odznaczył Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę:

  • mł. bryg. Tomasz Patryasa,
  • mł. bryg. Krzysztofa Figlaka.

 

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył Brązową odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”:

  • st. ogn. Krzysztofa Marcinkowskiego.

Medale wręczone zostały podczas Regionalnych Obchodów Dnia Strażaka 16 maja w Pleszewie.

Ponadto liczne grono funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, co stanowi wyraz uznania dla ich zaangażowania i profesjonalizmu w codziennej służbie na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

Stopień MŁODSZEGO KAPITANA otrzymał:

  • aspirant Patryk Rosiak, który awans odebrał 4 maja podczas Centralnych Obchodów Dnia Strażaka w Warszawie.

stopień STARSZEGO ASPIRANTA otrzymał:

  • aspirant Piotr Bielawski.

stopień ASPIRANTA otrzymali:

  • młodszy aspirant Krzysztof Jarosz,
  • młodszy aspirant Dawid Kalak.

Stopień STARSZEGO OGNIOMISTRZA otrzymali:

  • ogniomistrz Damian Jochaniak,
  • ogniomistrz Szymon Kujawa,
  • ogniomistrz Tomasz Sikora.

stopień OGNIOMISTRZA otrzymali:

  • młodszy ogniomistrz Bartosz Bladziak,
  • młodszy ogniomistrz Karol Kowal.

stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO otrzymali:

  • sekcyjny Łukasz Furman,
  • sekcyjny Paweł Szymanowski.

Źródło: kpt. Mateusz Dymarski



- Fotorelacja -

Z regionu


Czytaj również

iKrotoszyn.pl reklamy
SKLEP WIELOBRANŻOWY MICHAŁ DROSZCZ - KOŹMIN WIELKOPOSLKI

iKrotoszyn.pl reklamy
WALBET

iKrotoszyn.pl reklamy
LAGWOOD4

iKrotoszyn.pl reklamy
ZAKĄTEK ZDROWIA

iKrotoszyn.pl reklamy
PIOTROWSCY - MAXSERWIS KROTOSZYN

iKrotoszyn.pl reklamy
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl

iKrotoszyn.pl reklamy