iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Strażackie spotkanie z przedszkolakami o bezpiecznych feriach

Zdjęcie: JRG Krotoszyn

Co roku przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w okresie zimowym, szczególnie podczas ferii, wykorzystują możliwość spotkań z dziećmi i młodzieżą, przypominając podstawowe zasady bezpiecznego, zimowego wypoczynku.

Potwierdzeniem tych słów jest wizyta krotoszyńskich strażaków w przedszkolu parafialnym w Zdunach. Podczas spotkania z dziećmi, w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2023”, przedstawiono wspomniane zasady bezpieczeństwa, dostosowując pogadankę do grupy wiekowej słuchaczy. Dzięki dynamicznej prezentacji zagrożeń w budynku jednorodzinnym z użyciem mobilnego symulatora oraz przygotowanym materiałom edukacyjnym najmłodsi poznali zagrożenia, jakie można napotkać w domu oraz niebezpieczeństwa wynikające z aktywnego zimowego wypoczynku. Strażacy ostrzegali przed wchodzeniem na zmarznięte akweny, skutkami działania na organizm bardzo niskich temperatur, jazdą na sankach, nartach w pobliżu dróg komunikacyjnych czy też korzystaniem z tego typu miejsc bez odpowiedniego elementu odblaskowego - przedstawia mł. kpt. Mateusz Dymarski, zastępca oficera prasowego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Najmłodszym zalecono zimową zabawę w miejscach odpowiednio przygotowanych i przystosowanych do bezpiecznego wypoczynku, przypominając opiekunom o corocznej akcji Państwowej Straży Pożarnej pn. "Bezpieczne lodowiska" Dzieci w nagrodę za spotkanie i cenne wskazówki zaśpiewały piosenkę edukacyjną o tematyce strażackiej.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.