iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Strażackie egzaminy

Zdjęcie: Archiwum KP PSP Krotoszyn

W piątek 16 czerwca, kolejni strażacy ochotnicy z powiatu krotoszyńskiego przystąpili do egzaminu recertyfikacyjnego w celu odnowienia uprawnień do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy.

- Egzamin recertyfikacyjny składał się z dwóch części: egzaminu teoretycznego i praktycznego. W części teoretycznej strażak musiał napisać  test składający się z 30 zamkniętych pytań, które wybrane były spośród zadań opracowanych i dostępnych na stronie Centrum Egzaminów Medycznych. Egzamin praktyczny natomiast polegał na wykonaniu dwóch losowo wybranych zadań egzaminacyjnych sprawdzających praktyczne umiejętności postępowania w ramach udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz resuscytacji krążeniowo-oddechowej - informuje st. kpt. Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

W skład komisji egzaminacyjnej powołanej przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP weszli asp. sztab. Grzegorz Goliński oraz mł. asp. Piotr Niśkiewicz z krotoszyńskiej komendy, a także st. kpt. Mateusz Byzia z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wielkopolskim. Egzamin został przeprowadzony w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.