iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Straż Miejska w bibliotece

2016-08-12 08:24:00
Zdjęcie: Mateusz Jędrzejak
Krotoszyńską Bibliotekę Publiczną im. Arkadego Fiedlera odwiedziła Straż Miejska w Krotoszynie z Autochodzikiem – zestawem edukacyjnym.

Strażnicy Dorota Ciesiak i Marcin Hadryś zorganizowali dla dzieci przebywających w bibliotece na wakacyjnych zajęciach pod nazwą „Sposób na dobre wakacje” spotkanie o tematyce „Bezpiecznie na drodze”. Tematem spotkania było omówienie bezpiecznej drogi do szkoły i do domu. Strażnicy przeprowadzili rozmowę na temat właściwego zachowania na drodze. Następnie funkcjonariusze Straży Miejskiej, korzystając z miasteczka ruchu drogowego, w formie zabawy przedstawili dzieciom wybrane zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa. Omówili zasady poruszania się po drodze, przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną jak i bez niej. Przypomnieli podstawowe znaki drogowe oraz znaczenie sygnalizacji świetlnej.

 

Działania profilaktyczne z wykorzystaniem Autochodzika mają na celu rozwój uwagi, spostrzegawczości i umiejętności obserwacji; rozwijanie umiejętności przewidywania i podejmowania właściwych decyzji na drodze, wyposażenie dzieci w wiadomości niezbędne do zrozumienia zasad świadomego i bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz zrozumienie istniejących niebezpieczeństw i ich przyczyn; kształtowanie postaw i nawyków właściwego zachowania się na drodze, przystankach, w pojazdach; kształtowanie postaw życzliwości, uczynności, odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych. Praktyczne zajęcia przy wykorzystaniu zestawu edukacyjnego Autochodzik wzbudziły u dzieci duże zainteresowanie.  Mali uczestnicy, podczas spotkania, poprzez zabawę i ćwiczenia nabyli umiejętności bezpiecznego poruszania się po drodze. Jest to również doskonałe przygotowanie dzieci do egzaminów na kartę rowerową.

Funkcjonariusze przypomnieli  o zachowaniu właściwych postaw przez dzieci w spotkaniu na ulicy z nieznanymi osobami. Wizyta funkcjonariuszy Straży Miejskiej z Autochodzikiem dostarczyła wiele emocji. Dzieci zapoznały się z popularnymi znakami drogowymi i brały udział w zainscenizowanym ruchu drogowym.

Marlena Nabzdyk

 
Czytaj również

MALINOWY ZAKĄTEK
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
ELTRONIK - CANAL+
CONDITOR UBEZPIECZENIA KROTOSZYN
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B