iKrotoszyn.pl reklamy
Krotoszyn

Straszy od lat. Czy dworzec PKP ma szansę na remont?

Dworzec kolejowy w Krotoszynie nie przynosi chluby ani miastu, ani całemu powiatowi. Czy jest szansa na jakąś pozytywną zmianę w tej kwestii?

Na zły stan dworca od wielu lat zwracają osoby korzystające z usług kolei. Nie jest on z pewnością wizytówką stolicy powiatu. Puste pomieszczenia nie mogą znaleźć chętnych do dzierżawy. A  podziemne przejście na perony, szczególnie po zmroku, budzi obawy, zwłaszcza młodych osób.

I na razie raczej nie ma szans na poprawę sytuacji, bowiem krotoszyński dworzec PKP nie znalazł się w pierwszej puli dworców zakwalifikowanych do remontu.

- Udało się jednak ustalić, że w przypadku pojawienia się na ten cel dodatkowych środków nasz dworzec ma szansę zostać wyremontowany, a następnie wydzierżawiony przez Miasto i Gminę Krotoszyn oraz Powiat Krotoszyński - mówi burmistrz Franciszek Marszałek.

- Dodatkowo, mając stale na uwadze ten niezwykle ważny dla naszych Mieszkańców problem w ostatnim czasie rozpoczęliśmy intensywne prace nad programem zrównoważonej mobilności oraz konsultacje społeczne dotyczące wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji w Mieście i Gminie Krotoszyn. Są to dokumenty, które w przyszłości pozwolą nam aplikować o środki zewnętrzne stanowiących istotne wsparcie dla tego rodzaju inwestycji - dodaje włodarz.Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.