iKrotoszyn.pl reklamy
Ważne sprawy

Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz podsumowało zbiórkę na renowacje mogił powstańców wielkopolskich. Ta kwota robi wrażenie!

- Niebywałym sukcesem zakończyła się realizacja zbiórki powstańczej w Krotoszynie i w Kobiernie. Kwota, która została zebrana potwierdza, że wydarzenie to wpisało się na dobre w serca naszej lokalnej społeczności. Będziemy mogli z dumą kultywować pamięć o tym bohaterskim zrywie oraz wykonać renowacje kolejnych mogił - informują przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz.

 

- Jako organizatorzy lokalnej zbiórki chcemy gorąco podziękować wszystkim, którzy nas wsparli finansowo i dobrym słowem. Akcja z roku na rok zyskuje przychylność społeczeństwa i zdobywa kolejnych sojuszników, których wkład pozwolił na tak sprawną i efektywną realizację - dodają.

 

Tradycyjnie zebrane środki przeznaczone zostaną na renowacje mogił bohaterów Powstania Wielkopolskiego 1918-1919. A w tym roku udało się zebrać 21 957,17 zł i 15 euro!

 

fot. Stowarzyszenie Kibiców Kolejorz

 

We wspólną akcję kwestowania na nekropoliach - oprócz kibiców Kolejorza - włączył się także Poczet Wierzbięty z Krotoszyna i Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Krotoszynie. - Jesteście wielcy, a Wasze stroje dodają akcji uroku. Podziękowania dla proboszcza parafii farnej za zaufanie i zgodę na przeprowadzenie zbiórki. Podziękowania dla pracowników Wydziału Promocji i Współpracy Urzędu Miejskiego w Krotoszynie oraz dla prasy lokalnej za nieocenioną pomoc w promocji. Podziękowania dla pani Darii Czajki z firmy Max-Pol za znicze i wkłady oraz dla naszej koleżanki Pauliny za przygotowanie kwiatów, co pozwoliło nam przygotować świątecznie wyremontowane dotąd groby, którymi się opiekujemy. Mamy duży dług wdzięczności wobec powstańców i jest to wspaniałe, że spłacamy go razem.

Organizatorzy już dziś zachęcają do udziału w kolejnej akcji za rok.

 

Sklep internetowy z włoskimi produktami - allitaliana.pl

Czytaj również

PARK ROZRYWKI RODZINNEJ LOCZEK KROTOSZYN
AZW KROTOSZYN
ERIKO MOBILNY ŻURAW
DOM ZDROWIA KROTOSZYN
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKUKurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.