iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej

Płytki ceramiczne CERAMEX
Szkółka roślin ozdobnych Bielawni
Reklama - OSK AS Maria Maśniak


Informator rolniczy - dla rolnika

Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura Informator rynku pracy
Mapa - Pojemniki na plastikowe nakrętki MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Z powiatu

Starosta odnosi się do wypowiedzi radnego B. Kosiarskiego na temat "katastrofalnej" sytuacji w krotoszyńskim szpitalu

2021-09-10 13:09:00

Zdjęcie: powiat-krotoszyn.pl
Poniżej publikujemy oświadczenie Stanisława Szczotki, starosty krotoszyńskiego dotyczące wypowiedzi Bartosza Kosiarskiego, radnego Rady Miejskiej w Krotoszynie na temat sytuacji w szpitalu powiatowym.

Na początek jednak przypominamy relację z briefingu prasowego, do którego odnosi się włodarz powiatu.

 

 

Oświadczenie starosty Stanisława Szczotki:

W związku z wystąpieniem Pana Bartosza Kosiarskiego, radnego Rady Miejskiej w Krotoszynie, pragnę sprostować kilka wątków z tej wypowiedzi, które odbieram nie jako podszyte troską o życie i zdrowie Mieszkańców, tylko jako wypowiedź czysto polityczną.

Po pierwsze – stanowczo sprzeciwiam się stwierdzeniu, iż „zdrowie i życie mieszkańców naszego powiatu jest zagrożone”. Szpital Powiatowy w Krotoszynie funkcjonuje - świadczy usługi medyczne na rzecz mieszkańców – działa Szpitalny Oddział Ratunkowy, zespoły ratownictwa medycznego wyjeżdżają na wezwania, funkcjonuje nocna i świąteczna opieka medyczna, a także działają wszystkie oddziały szpitalne. Rzeczywiście czasowo został zawieszony Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii i nie jest tajemnicą, że zawieszenie to wynika z kłopotów z obsadą lekarzy anestezjologów.

Radny zarzuca władzom powiatu, a przede wszystkim mnie osobiście, iż przez trzy miesiące okresu wypowiedzenia nie czyniliśmy starań o pozyskanie nowej obsady anestezjologicznej. Otóż czyniliśmy i czynimy te starania nadal, i zapewniam, że sytuacja w tym względzie ulegnie radykalnej poprawie. Sprawa leży w zakresie obowiązków dyrekcji SPZOZ Krotoszyn, a ja nie wchodzę – jak sugeruje radny - w jej kompetencje. Natomiast jestem na bieżąco, tak jak i Rada oraz Zarząd Powiatu, o wszystkim informowany. Jestem też otwarty na spotkania i pozyskanie opinii z różnych stron – także ze strony, jak to radny ujął, szeroko rozumianego środowiska medycznego. W osobistych rozmowach poznałem argumentację odchodzących anestezjologów, która mnie nie przekonuje, a swoją dezaprobatę wobec ich postawy wyraziłem na ostatniej sesji Rady Powiatu Krotoszyńskiego. Nie przypominam sobie zresztą, by ktoś zgłosił podczas tych obrad wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej w tej sprawie, co sugeruje B. Kosiarski. Nie ma też pewnie takiej potrzeby, bo sytuacja szpitala jest głównym tematem obrad rady – transmitowanych przecież publicznie.

Radny Kosiarski sugeruje również, że włodarze gmin nie interesują się sytuacją w szpitalu. Jest to całkowita nieprawda. Wszyscy burmistrzowie i wójt są członkami Rady Społecznej SPZOZ i doskonale znają sytuację tej jednostki i są przekazicielami opinii mieszkańców swoich gmin na temat szpitala i szeroko pojętej powiatowej służby zdrowia.

Szanowni Państwo, w wypowiedzi radnego miejskiego znalazły się obawy o to, czy karetki pogotowia mają przywozić do naszego szpitala pacjentów i pojawiła się wizja, w której ratownicy staną przed dylematem, czy pacjenta nie zawieźć do ościennych szpitali. Zapewniam, że to u nas istnieje doskonale wyposażony SOR i wszyscy pacjenci, którzy tam się znajdą w sytuacji zagrożenia zdrowia czy życia - uzyskają profesjonalną pomoc.

Prawdą jest, że jak wszystkie niemal szpitale w Polsce, cierpimy na niedobory kadrowe. Bardzo duża część postulatów środowiska medycznego jest słuszna. Spełnienie większości tych postulatów nie leży niestety w gestii starosty, czy dyrekcji szpitali. Staramy się uczynić wszystko, aby szpital w Krotoszynie działał jak najlepiej. Radni powiatowi na bieżąco rozliczają mnie z sytuacji w szpitalu, jednostka ta podlega rozmaitym kontrolom i monitoringowi, co związane jest choćby z realizacją kontraktów NFZ.

Chciałbym wierzyć, że wystąpienie radnego powodowane było autentyczną obawą o mieszkańców – dziękuję za słowa krytyki, ale do kilku spraw musiałem się odnieść, by Mieszkańcy mieli pełny obraz sytuacji.

Z wyrazami szacunku,

Stanisław Szczota – Starosta KrotoszyńskiTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

SOLARMAT TOMNICE
Kredyty Krotoszyn - Pośrednictwo kredytowe - Najfinanse Tomasz Gierko
iPomagamy - akcje charytatywne krotoszyn, zbiórki pieniędzy krotoszyn

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ - DANE KONTAKTOWE
Wiadomości z przedszkoli i szkół z powiatu krotoszyńskiego.

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Wiadomości kulturalne z KrotoszynaDni Karpia 2021