iKrotoszyn.pl reklamy
ARiMR

Środki finansowe dla rolników zajmujących się produkcją świń w cyklu zamkniętym

2023-01-13 08:01:00

Rolnicy zajmujący się produkcją trzody chlewnej będą mogli otrzymać nowe wsparcie. Dofinansowanie wyniesie od 2 400 zł do 70 000 zł. Do PROW 2014–2020 został dodany nowy instrument wsparcia.


Nowy instrument Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) to „Pomoc dla rolników szczególnie dotkniętych wpływem rosyjskiej inwazji na Ukrainę” w ramach działania „Nadzwyczajne tymczasowe wsparcie dla rolników, mikroprzedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw szczególnie dotkniętych wpływem rosyjskiej inwazji na Ukrainę”.

Działanie to jest jednorazowym, nadzwyczajnym mechanizmem, będącym odpowiedzią na problemy z płynnością finansową zagrażającą ciągłości działalności rolniczej.

Wysokość wsparcia wynosić będzie co najmniej 2,4 tys. zł i nie więcej niż 15 000 euro (ok. 70 tys. zł) na rolnika (maksymalny limit określony w przepisach rozporządzenia UE).

Wysokość pomocy będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa rolnego mierzonej historyczną skalą produkcji (zróżnicowanie poszczególnych przedziałów ze względu na wielkość produkcji).

Więcej informacji na stronie internetowej ARiMR.

Źródło: ARiMRElektroniczne Biuro Obsługi Klienta PGKiM Sp. z o.o.

Czytaj również

Kojs skup bydła i trzody chlewnej
KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
ubojnia gola
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B
Kurczak z rożna | Smażalnia ryb | Imprezy | BAR u ŻABY - Koźmin Wlkp.