iKrotoszyn.pl reklamy
Z powiatu

Sprzęt ratowniczy i multimedialny trafił do strażaków

2021-12-30 08:12:00
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu.

Krotoszyńscy strażacy dzięki wsparciu finansowemu lokalnych samorządów oraz życzliwych przedsiębiorstw z powiatu krotoszyńskiego wzbogacili się o kolejny sprzęt ratowniczy, oraz sprzęt multimedialny.

 

Nowy sprzęt specjalistyczny, którym jest zestaw poduszek pneumatycznych Holmatro wraz z osprzętem o wartości 29 250 zł został zakupiony dzięki wsparciu Urzędu Miasta i Gminy Koźmin Wielkopolski, Urzędu Miejskiego w Sulmierzycach oraz zakładu produkcyjnego FurmixWaknor Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Białym Dworze.

Starostwo Powiatowe w Krotoszynie przeznaczyło środki finansowe na zakup sprzętu ratowniczego oraz zabudowy części ładunkowej samochodu rozpoznawczo ratowniczego – Toyoty Hilux. Dzięki temu wsparciu Komenda Powiatowa PSP w Krotoszynie mogła doposażyć pojazd w specjalistyczny sprzęt, w postaci agregatu prądotwórczego, sprzętu oświetleniowego, podręcznego sprzętu gaśniczego oraz sprzętu do oznakowania terenu działań. Na samochód trafiły również kamizelki taktyczne dla Kierujących Działaniami Ratowniczymi sfinansowane przez  zakład produkcyjny FurmixWaknor Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Białym Dworze. Wartość zakupionego sprzętu oraz zabudowy pojazdu wyniosła łącznie 20.200 zł.

W listopadzie 2021 roku również do krotoszyńskiej komendy trafił nowy samochód operacyjny skoda fabia, a przekazanie sprzętu było okazją, aby podziękować burmistrzowi Krotoszyna za wsparcie zakupu tego pojazdu. Nie była to jednak jedyna pomoc, jaką udzielił nam Urząd Miejski w Krotoszynie, bowiem krotoszyńscy strażacy wzbogacili się o wartości 5 000 zł ubranie specjalne.

Kolejnym sprzętem, o jaki wzbogacili się krotoszyńscy strażacy to zestaw multimedialny - projektor i laptop. Sprzęt o wartości 6 500 zł, który został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Krotoszynie będzie wykorzystany podczas spotkań z zakresu prewencji społecznej z mieszkańcami powiatu krotoszyńskiego.
Czytaj również

OSK PAWEL PIETRZAK KROTOSZYN PRAWO JAZDY
MALINOWY ZAKĄTEK
4yourcar - Sklep Motoryzacyjny w Krotoszynie
Polub nas na Facebooku - ikrotoszyn.pl
REKLAMA W DODATKU
SOLARMAT FOTOWOLTAIKA
OSK AS Krotoszyn | Maria i Zenon Maśniakowie | Kursy na prawo jazdy | Kategorie AM, A1, A2, A, B, E/B