Pozyskany sprzęt pozwolił na stworzenie nowoczesnej pracowni komputerowej, Multimedialnego Centrum Bibliotecznego z salą do prowadzenia zajęć językowych oraz „zdalnej pracowni komputerowej” z miejscem do ładowania sprzętu. Każda izba lekcyjna jest wyposażona w komputer z dostępem do internetu i projektor lub tablicę multimedialną. Od banków: PKO BP i Santander pozyskano biurka, szafy i krzesła, wyposażając izby lekcyjne i sale komputerowe.
- Ogromnie się cieszę, że udało się wejść w kolejny etap komputeryzacji szkoły. Pozyskanie sprzętu pozwoliło wyposażyć szkołę w nowoczesny sprzęt i stworzyć lepszą bazę dydaktyczną. Staramy się, aby warunki nauki i pracy były jak najlepsze. Oczywiście nie obywa się bez problemów. Czasami sprzęt komputerowy czy internet zawodzą i się psują, stąd ciągle staramy się wyposażać szkołę w nowy sprzęt, korzystając z najnowszych rozwiązań i technologii. W najbliższym czasie mamy zamiar przystąpić do kolejnego etapu komputeryzacji szkoły - mówi Jacek Zawodny, dyrektor szkoły
W ostatnich latach szkoła systematycznie i sukcesywnie rozwija komputeryzację szkoły. W 2018 r. zamontowano dwa nowoczesne 65-calowe monitory multimedialne, pozyskane z rządowego programu „Aktywna tablica, a w latach 2018-2019 otrzymano komputery od Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Natomiast w 2020 r. dwukrotnie aplikowano do programów rządowych: „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +”, pozyskując 16 laptopów do nauki zdalnej. W szkole działa światłowód i internet szerokopasmowy, przyłączony w 2020 r., w ramach projektów: Cyfrowej Szkoły i Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Ponadto w szkole zainstalowano dziennik elektroniczny Librus w 2019 r. i platformę MS Teams do zdalnej edukacji w 2020 r.
Rozwój komputeryzacji szkoły był możliwy dzięki wsparciu: Ministerstwa Edukacji i Nauki, Samorządów Województwa Wielkopolskiego i Gminy Koźmin Wielkopolski, Rady Rodziców i lokalnych przedsiębiorców.
Głównym celem projektu „Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2020” jest podniesienie kompetencji ICT 4 940 nauczycieli i 11 680 uczniów z 600 wielkopolskich szkół prowadzących kształcenie ogólne na poziomie podstawowym i ponadpodstawowym.
Korzyści dla szkół biorących udział w projekcie: