Zamawiaj bez wychodzenia z domu! - kupujlokalnie.online

iKrotoszyn.pl reklamy
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej
iKrotoszyn.pl - reklamuj się w gazecie internetowej


Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy
Reklama - DUNYA DONER PRACA
Reklama - Pralnia Laguna


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmReklama - OSK AS Maria Maśniak

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Bez względu od tego, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz, możesz wspierać naszą zakładkę ipomagamy aktywnie.

Autopromocja gazety internetowej ikrotoszyn.pl
Z powiatu

Sprzeciwiają się odwołaniu Andrzeja Rolle ze stanowiska szefa krotoszyńskiego sanepidu

2020-04-01 14:04:00

Włodarze powiatu krotoszyńskiego oraz miast i gmin z naszego terenu wyrażają swój sprzeciw wobec odwołania Andrzeja Rolle ze stanowiska szefa krotoszyńskiego sanepidu. Pismo w tej sprawie skierowali do Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego - dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

O tej sprawie pisaliśmy kilka dni temu. Wystosowaliśmy także zapytanie do rzecznika Wielkopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w kwestii przyczyn odwołania A. Rolle. Za odpowiedzią czekamy od piątku.

 

Andrzej Rolle odwołany ze stanowiska szefa krotoszyńskiego sanepidu

 

Poniżej treść pisma.

 

Szanowny Panie Inspektorze,

Jako włodarze Powiatu Krotoszyńskiego oraz miast i gmin z naszego terenu, pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec faktu odwołania pana Andrzeja Rolle ze stanowiska Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krotoszynie. Sprzeciwiamy się także formie i okolicznościom, jakie towarzyszyły temu odwołaniu.

Pan Andrzej Rolle , kierując przez 47 lat krotoszyńskim Sanepidem, dał się poznać jako kompetentny specjalista z zakresu higieny i epidemiologii. Większość swego zawodowego życia poświęcił rozwojowi Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krotoszynie. Zainicjował m.in. budowę nowej siedziby, a potem liczne modernizacje obiektu. Wprowadził liczne usprawnienia w działalności Stacji, która dzięki temu poszerzała zakres i jakość prowadzonych badań. To dzięki Panu Andrzejowi Rolle krotoszyński Sanepid przez lata cieszył się bardzo dobrą opinia zarówno wśród mieszkańców powiatu, jak i u przełożonych - w regionalnych strukturach Inspekcji Sanitarnej.

Pan Andrzej Rolle dał się więc poznać nie tylko jako sprawny organizator i menadżer, ale też jako bezkonfliktowy i rzeczowy partner samorządu lokalnego, lubiany przez pracowników przełożony i po prostu – dobry lekarz i człowiek. Posiada bowiem cechy tak potrzebne na zajmowanym do tej pory stanowisku - zdecydowanie i wiedzę, ale też dyskrecję, pryncypialność i oddanie mieszkańcom powiatu.

Wspomniane cechy szczególnie uwidoczniły się w ostatnich trudnych dla nas wszystkich dniach, kiedy Powiat Krotoszyński okazał się jednym z pierwszych w regionie ognisk koronawirusa. Stanęliśmy wówczas ( i stoimy nadal) przed szeregiem problemów, które wymagały natychmiastowego rozwiązania. Pan A. Rolle koordynował sprawnie działalność służb sanitarnych współpracując z lokalnym służbami porządkowymi i samorządami oraz walcząc o prawo osób zagrożonych do szybkiej i jak najszerszej diagnostyki. Oceniamy tę postawę jako wzorową!

W tych okolicznościach postanowiliśmy więc wspólnie wystąpić do Pana Inspektora, wyrażając swój sprzeciw wobec podjętej decyzji i prosząc o rozważenie przywrócenia Pana Andrzeja Rolle na zajmowane stanowisko.

Z poważaniem,

 TEOMINA SPORT - SIŁOWNIA - FITNESS
Reklama - IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Przeprowadzki Krotoszyn - transport towarów

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Reklama - Zakuwanie węży hydraulicznych - DRAGON

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód
Reklama - Lombard Smok Krotoszyn - Gotówka od ręki - Skup złota, skup srebra
Reklama - STALMACH - Pokrycia Dachowe
iKrotoszyn.pl reklamy
Sieć gazet internetowych - igazetyinternetowe.pl